Співробітники ДАІ озброюватимуться новими фотореєстраторами

У рамках державної програми підвищення безпеки дорожнього руху співробітники ДАІ знову можуть взяти на озброєння автоматичні фотореєстратори . В даний час тестуються чотири нові комплексу з різними характеристиками.

Дані пропозиції були озвучені на форумі в Києві. Зокрема фотофіксації будуть піддаватися виїзди на зустрічну смугу, перевищення швидкості, рух на перехрестях і світлофорах. Також передбачається реєстрація авто під час руху по населених пунктах .

Система фотофіксації не нова для української автоінспекції. Введений в 2008 р. вимірювач швидкості «Візир» викликав несхвалення серед громадян, оскільки штрафи не відповідали дійсним даним. В даний час співробітники ДАІ користуються комплексами « Гарпун ». Однак вони не влаштовують самих інспекторів. Робота передбачає контакт з водієм, що може кидати тінь на корупційну складову.

Нові комплекси були розроблені спільно Китаєм, Південною Кореєю, Словенією. Перевірка реєстраторів проводиться в Києві та Севастополі. Водночас, запровадження нових моделей вимагає розробки вдосконаленої нормативної бази. Найбільша кількість ДТП зафіксовано в Одеській, Запорізькій, Тернопільській, Херсонській та Хмельницькій областях. Жорсткість швидкісного режиму дозволить знизити аварійну ситуацію на дорогах.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating