Громадян Молдови очікує безвізовий режим з ЄС

Європейська комісія вважає, що Молдова виконала всі необхідні вимоги для візової лібералізації з ЄС, і найближчим часом запропонує Раді ЄС зняти візові вимоги для поїздок громадян Молдови до країн Євросоюзу.

З такою заявою виступив на прес-конференції в п'ятницю, 15 листопада голова Європейської комісії Жозе Мануел Баррозу після зустрічі з главами урядів Румунії Віктором Понтою і Молдавії Юрієм Лянке в Брюсселі.

Документи намічено підписати наприкінці листопада 2013 року в рамках саміту Східного партнерства у Вільнюсі.

Молдова ініціювала діалог про лібералізацію візового режиму у червні 2010 року і отримала План необхідних дій у січні 2011 -го. Парламент Молдови 14 листопада прийняв декларацію про підтримку інтеграції республіки в Європейський Союз. За документ проголосували депутати правлячої Коаліції проєвропейського правління і партія лібералів, в той час як комуністи відмовилися його підтримати. Парламент країни зобов'язався повністю підтримати уряд у виконанні необхідних процедур для парафування, підписання і втілення в життя Угоди про асоціацію з ЄС. Молдова розраховує парафувати угоду про свою асоціацію з ЄС на саміті у Вільнюсі 28-29 листопада.

Відзначимо, що лібералізація візового режиму надасть громадянам республіки можливість вільно їздити в країни шенгенської зони без віз і перебувати там протягом трьох місяців, однак це не дає їм можливості працевлаштування.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating