Кримські татари засудили « Хізб ут-Тахрір»

Кілька кримсько-татарських політичних і громадських організацій і ряд ветеранів національного руху кримських татар застерегли своїх одноплемінників про небезпеку ідей "Хізб ут- Тахрір". Кримські татари назвали цю заборонену у багатьох країнах світу партію дискредитує кримських татар і ганьбить Крим.

"Стратегічна мета ворогів нашого народу - не допустити відновлення прав і статусу кримськотатарського народу на Батьківщині в Криму. Частиною цієї стратегії і одним з інструментів її реалізації є діяльність так званої" партії "Хізб ут- Тахрір", - йдеться у зверненні.

Автори документа відзначають, що «Хізб ут- Тахрір» в першу чергу, веде активну вербування у свої ряди молодих людей, « використовуючи їх тягу до релігії предків».

«Сьогодні всі вони виявилися виключеними з активної частини народу, ставши слухняними виконавцями чужої волі. Їх змусили порушувати наші вікові традиції. Їх змусили забути про Батьківщину. Їх змусили забути про свій народ. Їх змусили забути, що вони - кримські татари. Деяких з них змусили забути навіть про свої родини - і сьогодні вони воюють в Сирії і гинуть на чужій землі за чужі ідеї та інтереси», - йдеться у зверненні, яке окрім ветеранів нацрух підписали представники громадських організацій «Міллі Фірка», «Себат», «Кримський центр ініціатив» та кримської організації партії «Об'єднані ліві і селяни» .

Автори документа переконані, що " Хізб ут- Тахрір" є "антиісламської сектою" і виконує в Криму кілька завдань. Серед них: закріплення за півостровом іміджу нестабільною території; створення в Криму та на Україні негативного образу ісламу і мусульман; розкол кримських татар на «правильних» і «неправильних» мусульман, насадження фанатизму і нетерпимості до інакомислення; створення на півострові «п'ятої колони» , як інструменту зовнішнього впливу» ; заборона кримським татарам обирати і бути обраними і працювати в органах влади.

«У кримських татар немає і не може бути нічого спільного з цілями і планами «Хізб ут- Тахрір» , у тому числі з дестабілізації півострова і організації на його території збройного конфлікту . «Хізб ут- Тахрір» - це чужа нашої нації і ісламу секта , яка не має ні повноважень , ні права робити будь-які заяви від імені кримських татар, від імені мусульман Криму, від імені релігії іслам. Усі їхні слова і дії - це сліпе і беззаперечне виконання наказів і директив їх зарубіжного центру», - йдеться у зверненні.

«Питання, про яке йде мова, виник давно, але до останнього часу він, можна сказати, перебував у стані інкубаційного періоду, коли ще відкрито не заявлялися претензії цієї ісламської партії на своє верховенство в Криму. Крим здавна представляв собою багатонаціональну, полікультурна співтовариство в якому розвивалися різні конфесійні течії. І протягом всієї історії Криму дуже важко назвати якісь періоди, коли міжрелігійні відносини ставали головними в тих процесах, які супроводжували процес розвитку півострова. Сьогодні ми спостерігаємо, що діяльність «Хізб ут- Тахрір» почала набувати не просто релігійні відтінки, а й політичні , почала викликати суспільний резонанс. Велику тривогу викликає те зневага до релігійних і культурних традицій, яке ми бачимо у представників цієї ісламської партії. І також велику тривогу викликають їхні політичні амбіції», - зазначив на прес -конференції голова КРО партії «Об'єднані ліві і селяни» Енвер Умеров.

Ведучий прес -конференції політоглядач Рінат Шаймарданов зазначив, що підписи під зверненням можуть поставити представники будь-яких організацій, які усвідомлюють небезпеку ісламізму.

У свою чергу керівник інформаційного офісу "Хізб ут- Тахрір" в Україні Фазил Амза зазначив, що в документі немає ніяких доказів небезпеки і шкоди "Хізб ут- Тахрір" . У зв'язку з цим він назвав звернення брехливим .

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating