Світу загрожує дефіцит кокосів

Попит на продукти з кокосовими інгредієнтами збільшується в п'ять разів швидше, ніж продуктивність кокосових плантацій.

Продуктивність кокосових плантації щорічно зростає на 2% , а попит на продукти з кокосовими інгредієнтами збільшується в п'ять разів швидше. Старі пальми вже не

можуть приносити такий же врожай, як раніше, вважають аналітики Food & Agriculture Organization (FAO). Щоб уникнути дефіциту, уряди країн і місцеві виробники вже розробляють плани з модернізації плантацій.

85% кокосової сировини у світі поставляє Азіатсько-Тихоокеанський регіон. Для місцевих виробників - це важлива стаття доходів. На Філіппінах виробництво кокосів - головна експортна галузь країни. Тільки за три квартали цього року поставки кокосів звідси виросли на 10 % і досягли 1 мільярда доларів. Від урожаю кокосів залежить добробут кожного п'ятого жителя цієї острівної держави. Однак більшу частину цього прибутку отримують іноземні фірми-посередники, а виробникам не вистачає коштів на модернізацію плантацій.

Пальми здатні давати врожай протягом 50-100 років, але найбільшу кількість кокосів вони приносять у перші 30 років. Вік більшої частини рослин на Філіппінах становить 50-60 років, і вони більше не можуть забезпечувати попит, що збільшується. Найбільший виробник кокосової олії у світі – Індонезія. Вік пальм в цій країні – понад півстоліття.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating