У Донецьку неонацисти били глядачів кіно та кричали: «Будемо різати – готовтеся помирати!»

Подія сталася в обласній бібліотеці для юнацтва під час кінопоказу. Інформація про неї розійшлася у соціальних мережах. Постраждалі глядачі йшли дивитися антифашистський фільм.

Глядачі фільму «Іван. На згадку про нашого товариша» постраждали від неонацистів. Про це повідомила телекомпанія «Донбас» та соціальні мережі. Фільм присвячено пам‘яті учасника антифашистського руху у Москві Івана Хутірського, якого було вбито неонацистами 16 листопада 2009 року у під‘їзді його будинку.

Перший напад на глядачів стався перед початком сеансу. "О 17.15 біля входу до бібліотеки відбулося перший напад. Двох хлопців, які прийшли на кінопоказ, оточило близько 15-20 молодих людей у спортивних костюмах, деякі були в "балаклавах " - масках на все обличчя з прорізами для очей. Після короткої перепалки, з криком: " Антифашисти, готуйтеся вмирати!" - один нападник бризнув в обличчя хлопцям газом з балончика. Інші зловмисники почали бити хлопців. Після того, як ті опинилися на землі, продовжували наносити їм удари ногами", - повідомив один з постраждалих учасників інциденту Всеволод Петровський.

Співробітники міліції прибули на місце події за 40 хвилин. Постраждалим була надана перша медична допомога. Але вже за 20 хвилин після першого нападу працівники бібліотеки почули на вулиці галас. Виявилось, що нападники повернулися. Один з них мав у руці складний ніж. Він погрожував всім, хто вийшов на ганок бібліотеки. Другий нападник знов бризнув у їхній бік з газового балончика. Потім хулігани пішли геть. Вони скандували : «Зіг хайль! Рудольф Гесс! Гітлер’югенд! СС!». Вранці виявилось, що в арці біля бібліотеки намальоване фашистське графіті.

Кінопоказ було відмінено. Глядачі, переважно студенти, почали розходитися. Однак за ними почалася погоня. Одна з дівчат стверджує, що її переслідувачі кричали : «Анти-антифа!» та «Стій, будемо різати». Одного з гостей заходу, який повертався самотньо, було побито.

За фактом нападу Ворошиловський райвідділ ГУМВС Донецька почав розслідування. У бібліотеці сьогодні на телефонні дзвінки не відповідають.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating