«Двійники» відберуть до 3% голосів у лідерів виборчих перегонів

Рекордна кількість кандидатів у виборчих округах та засилля кандидатів-однофамільців – головні тенденції виборів у 5 «проблемних» округах.

«Станом на 17 листопада ЦВК зареєструвала 189 кандидатів в депутати. Зокрема, у 223 окрузі (шевченківський район Києва) зареєстровано 66 кандидатів, а в 94 окрузі (м. Обухів, Київська область) – 82. Середня кількість кандидатів у межах одного округу в 2012 році склала 14 осіб, проти 38 на цьогорічних повторних виборах. Наслідком цього може стати збільшення попередньо передбачених обсягів державного фінансування передвиборчої агітації», - зазначила координатор політичних і виборчих програм ГМ «ОПОРА» Ольга Айвазовська.

За її словами,масові ротації серед членів ОВК можуть стати критичною проблемою, бо партіями вже було замінено 45 членів ОВК, що складає 50% відсотків від їх загальної кількості.

Айвазовська вважає, що через велику кількість кандидатів-«двійників» можуть виникнути складнощі у виборчих комісій, якщо розпочнеться масовий процес відмови від реєстрації кандидатів за їх власним бажанням, а кандидати - однофамільці можуть відібрати у своєї пари до 3% голосів.

«Виборці можуть бути обмануті через не інформованості про роль двійників у виборах. На практиці в Україні кандидати однофамільці можуть відібрати у своєї пари до 3% голосів», - вважає Айвазовська.

За її даними , в окрузі № 223 документи на реєстрацію , крім кандидата від ВО «Свобода » Юрія Левченка, подали ще два його тезки і однофамільця, в останній відведений законом день до ЦВК подали документи колишній голова Шевченківської РДА столиці Віктор Пилипишин і його« двійник », а в окрузі № 94 зареєстровано два двійника кандидата від «Батьківщини» Віктора Романюка. Крім того, за її словами , в окрузі № 194 документи до ЦВК подав двійник кандидата від «Батьківщини» Миколи Булатецького.

Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада призначила проведення виборів у п'яти «проблемних» округах на 15 листопада 2013 року. Зокрема, йдеться про проведення виборів в округах: № № 94, 132, 194, 197, 223, де ЦВК не змогла визначити переможців за результатами парламентських виборів 28 жовтня 2012 року.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating