Глава МВС закликав до мирного проведення масових акцій

Протестні акції повинні носити мирний характер. Тільки так влада і громадянське суспільство зможуть знайти компромісне рішення для виходу з ситуації, що склалася, яка сьогодні склалася в Україні.

Про це заявив Міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко у своєму зверненні до українців, розміщеному на офіційному сайті МВС України.

Як зазначається у зверненні, правоохоронці готові до різних форм співпраці для забезпечення безпеки і захисту громадського порядку з будь-якими політичними партіями та об'єднаннями, представниками ЗМІ та громадськими організаціями.

«Ми чуємо людей, які прибувають на площу і готові реагувати на всі звернення громадян. Сподіваюся, співпраця з небайдужими громадянами допоможе припинити будь-які спроби ускладнити або спровокувати ситуацію, нейтралізувати правопорушників», - говорить Захарченко.

Глава МВС зазначає, що в цілому по країні зберігається стабільна криміногенна обстановка, однак у столиці, у зв'язку з відомими подіями, збільшилася кількість скоєних правопорушень. У тому числі, почастішали випадки крадіжок, грабежів, хуліганства. Також міліція неодноразово затримувала в районах масового скупчення людей провокаторів і різних шахраїв, які збирали кошти нібито «на потреби майдану».

Віталій Захарченко закликав усіх учасників акцій бути насторожі і не піддаватися на провокації, зберігати спокій, вирішувати всі виникаючі конфлікти в правовому полі, і про всі правопорушення негайно повідомляти в органи внутрішніх справ.

Як підкреслює Захарченко у зверненні, на будь-які погрози на адресу працівникам правоохоронних органів, судів і членам їх сімей буде слідувати реакція в рамках закону.

При цьому ті працівники міліції, які перевищили свої службові повноваження, будуть також притягнуті до відповідальності згідно норм чинного законодавства: «Звертаюся до організаторів протестних акцій - нам слід разом запобігти незаконні дії по відношенню до працівників міліції. Підкреслюю - подібні погрози згідно Закону тягнуть за собою кримінальну відповідальність. Працівники міліції, винні у перевищенні своїх повноважень, після ретельної перевірки будуть відповідати згідно Українського законодавства. Ми розуміємо, вирішення питання з винуватцями побиття громадян на Майдані - перший крок для повернення довіри».

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating