На Вінниччині відкрили музей родини Достоєвських

Музей родини класика світової літератури Федора Достоєвського відкрився в селi Войтовці Літинського району Вінниччини, де народився його батько.

Ініціатор створення музею - краєзнавець і дослідник історії роду Достоєвських, директор Липовецького районного архіву Олександр Роговий.

"Нам вдалося встановити, що сім'я Федора Михайловича Достоєвського походить з України. У нас, на Ліповиччині, народився його батько. Свідчення цього - знайдений запис у метричній церковній книзі про народження Михайла Достоєвського, який з'явився на світ саме у Війтівцях. Щоб вшанувати великого письменника і його рід, ми й ініціювали створення музею родини Достоєвських в селі", - повідомив Роговий.

Музей відкрили на базі місцевої школи. До його створення долучилися фахівці обласного краєзнавчого музею та Вінницького обласного архіву.

Один з головних експонатів нового музею - копія запису в церковній книзі про народження Михайла Достоєвського у Війтівцях. Відомо, що батько Федора Достоєвського тут виріс і саме звідси поїхав на навчання до Москви, де став лікарем. Дід письменника був у подільському селі священиком.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating