Тіло Нельсона Мандели забальзамують

На 95 році в ніч з 5 на 6 грудня помер екс-президент ПАР Нельсон Мандела, повідомляє Reuters з посиланням на чинного президента країни Джейкоба Зуму.

На початку червня Мандела потрапив до лікарні з рецидивом легеневої інфекції. У листопаді уряд ПАР підтвердив, що він знаходиться в стабільно критичному стані.

На початку вересня стало відомо, що 95-річний Нельсон Мандела був виписаний з лікарні і продовжить лікування вдома.

Мандела став першим в історії чорношкірим президентом ПАР. Він керував державою з травня 1994 по червень 1999 року. У молодості за свою активну діяльність проти режиму апартеїду він провів у в'язниці 27 років. У 1993 році Мандела був нагороджений Нобелівською премією миру.

Як передає телеканал CNN з посиланням на джерела в південноафриканському уряді, похорон Нельсона Мандели відбудуться не раніше ніж через тиждень у селі, де він народився 95 років тому.

Протягом трьох-чотирьох днів тіло Мандели буде доставлено у військовий госпіталь і забальзамоване.

Панахида за екс-президентом пройде на футбольному стадіоні в Йоганнесбурзі, де в 2010 році відбулася фінальна гра чемпіонату світу. Очікується, що на церемонії будуть присутні глави низки держав.

Потім з Йоганнесбурга, де помер Мандела, його для прощання перевезуть до столиці країни Преторії. Тіло Мандели під прозорим куполом буде поміщено в резиденції південноафриканського уряду.

На наступному тижні, ймовірно, 12 або 13 грудня військовий літак доставить тіло першого чорношкірого лідера ПАР до село Куну, де він народився і яку просив зробити місцем останнього спочинку. Похорон також відвідають багато світових лідерів.

Для родичів та друзів Мандели окремо пройде приватна церемонія похорону.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating