У бійках з «Беркутом» брали участь представники «Братства», «Свободи» і «Динамо - Ультрас» - милиція

Головною ударною силою Евромайдана стали ультраправі бойовики. Про це заявив на брифінгу Міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко. «Вони несли охоронні функції на Майдані. На своїх форумах в інтернеті ультраправі не приховують, що це вони влаштували бійку з «Беркутом», - сказав він.

«З 1 грудня питання євроінтеграції взагалі не чути на майданах. Звучать лише політичні заклики - відставка уряду, зміна влади», - зазначив Захарченко.

Міністр пояснив, що «захоплення адмінбудівель у будь-якій країні вважається злочином, і Україна не є винятком». «Захвати учасниками акцій приміщень Київської міськадміністрації, Будинку профспілок, заклики до штурму Адміністрації президента України та інших урядових будівель - це порушення чинного законодавства, яке тягне за собою кримінальну відповідальність», - наголосив міністр.

Міністр нагадав, що під час штурму Адміністрації Президента на солдатів внутрішніх військ наїжджали трактором, били ланцюгами, камінням, молотками, кидали пляшки із запальною сумішшю.

«Всього маємо 156 постраждалих правоохоронців, 126 з них госпіталізовані, 4 - у важкому стані», - сказав він.

За словами В. Захарченка, «ситуації з порушенням закону будуть уважно вивчатися, при цьому працівники міліції, які перевищили свої повноваження, після перевірки будуть покарані», а «рішення по організаторам та учасникам прийме суд».

Захарченко звернув увагу на те, що у виступах політиків з'являються заклики про складання списків «ворогів Євромайдана» , що не виключає можливості против них та їхніх родичів загроз. «Подібні загрози вже є самостійним складом злочину», - підкреслив він.

Нагадаємо  що Віталій Кличко заявив на Євромайдані про те, що складений список з прізвищ і домашніх адрес бійців беркута, суддів і прокурорів, які займалися ліквідацією та правовою оцінкою діяльності демонстрантів. Лідер опозиції пообіцяв провести «люстрацію» після приходу до влади - притягти всіх членів списку до кримінальної відповідальності та звільнити з посад.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating