Засідання ОБСЄ в Києві не скасовано

Сьогодні в Києві стартує 20 - е міністерське засідання ОБСЄ, яке стане кульмінаційним у головуванні України в цій організації. Захід пройде з 5 по 6 грудня в Міжнародному виставковому центрі. Участь у засіданні ОБСЄ візьмуть делегації близько 60 держав-учасниць, 11 держав-партнерів, представники ООН, Ради Європи, НАТО, СНД.

Глава МЗС України Леонід Кожара, зустрічаючи гостей, заявив, що нинішній з'їзд Ради міністрів проходить "на тлі мирних публічних демонстрацій у Києві, що підтверджує дотримання Україною прав людини і основних свобод , включаючи свободу вираження , свободу зборів і об'єднань". "Мирний політичний діалог і заходи, які здійснюються відповідно до національного законодавства, є єдиним дієвим шляхом, який відповідає інтересам стабільної і процвітаючої України", - розповів міністр.

Протести в Україні стануть одним з головних питань цього засідання, незважаючи на те, що воно було заплановано задовго до Евромайдана.

Раніше представники ОБСЄ направили лист українському міністру закордонних справ Леоніду Кожарі з приводу дій правоохоронних органів на Майдані. Представники опозиції і ряд експертів стверджували, що європейські дипломати бойкотують цю зустріч. Але прогнози не виправдалися. Поки свою участь не підтвердив тільки глава МЗС Великобританії Вільям Хейг.

Цього року Україна головує в ОБСЕ.

 

 

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating