Харківський беспілотник зондуватиме Землю

Харківський беспілотник зондуватиме Землю

Міжгалузевий НДІ проблем фізичного моделювання режимів польотів літаків Національного аерокосмічного університету ім. Жуковського "Харківський авіаційний інститут" розробив концепцію багатоцільового безпілотного авіаційного комплексу (БПАК) "Горобець-м-код". Про це повідомили в НДІ.

Розробка зможе виконана в цивільному варіанті, і для спеціального вживання. Вже створений експериментальний зразок БПАК. Для завершення розробки обох модифікацій комплексу потрібні інвестиції приблизно в 1 млн.долл.

За даними НДІ, авіакомплекс може застосовуватися для моніторингу стану природного середовища і об'єктів інфраструктури, економного здобуття багатоспектральних геопрівязанних даних дистанційного зондування Землі надвисокого дозволу, розвідки, повітряного спостереження і целеуказанія.

Замінюючи при виконанні цих завдань пілотовані літальні апарати, беспілотник значно знижує вартість робіт. Щоб літак міг виконувати все вищеперелічений функції, спеціально для нього в НДІ розробили гидростабілізірованную оптіко-механічну платформу "Сова-М". Вона призначена для установки цифрової фотокамери високої роздільної здатності, відеокамери, інфрачервоних датчиків і іншої техніки.

За його словами, злітна маса цивільного "Горобця" складає 2,5 кг, розмах крила – 1,05 м-кодів, радіус дії від наземної станції управління - 5 км. При цьому літальний апарат може нести корисне навантаження в 0,5 кг Беспілотник для військових трохи важче, у нього більше радіус дії і є ряд інших відмінностей. Як мотор для обох літаків використовується електродвигун.

Міжгалузевий науково-дослідний інститут проблем фізичного моделювання режимів польоту літаків має статус національного наукового надбання України. У інститут займається розробкою БІАК, а також виконує науково-дослідні і дослідно-конструкторські роботи в області проектування літальних апаратів, пов'язаних з композиційними матеріалами.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен

Новости партнеровЗагрузка...