Проти стояння

Як би не хотілося зарубіжним ЗМІ , але Майдан - це ще не вся Україна . Розповіді про те , що погані влади ображають хороших опозиціонерів , - не єдина точка зору , і самі люди збираються в ці дні в Києві не тільки під зірково -блакитними прапорами.

1 грудня в українській столиці пройшов зовсім інший мітинг із зовсім іншими лозугнамі . « Антимайдан » не помітили «прогресивні » журналісти - кого цікавить світ , коли навколо стільки колоритною крові ?

Тим часом , в Київ їхали ті , хто хоче зовсім іншої долі своєї країни , ніж доля бути окраїною Євросоюзу. З різних кінців України в матір міст руських стікалися автобуси , щоб показати , що світ - багатогранний , і Україна - теж. Що є ще в ній люди , які не хочуть дивитися на захід , а шукають світло зі сходу. І їх акція зі відрежисованим сірим залаштунками майданом не має нічого спільного.

Ідея присутніх в Києві українців була максимально мирної : не мітинг , не демонстрація , а хресний хід. Ініціатором акції виступив громадський рух «Вірне козацтво України » : про дату проведення ходу було об'являлено напередодні , і численні організації - російські громади , козачі з'єднання , громадські рухи патріотичного спрямування , православні активісти , - висловили бажання взяти в ньому участь. Кілька автобусів з Вінниці, Дніпропетровська , безпосередньо самі кияни , - всього близько трьох тисяч осіб з хоругвами і молитвою пройшли від Софійської площі до арки Дружби Народів , демонструючи свою думку, відмінну від пропагованої як « всеукраїнське ». Гасла над їх головами разюче відрізнялися від « евромайдановскіх »: « Україна , Росія , Білорусь - разом Свята Русь », «Ні Евросодому ! » , « Євросоюз - зашморг на шії України». Ось таке ось духовне протистояння .

Примітно , що 1 грудня Блаженніший митрополит Володимир - голова Української Православної церкви Московського патрархата - закликав кожен день йде Різдвяного посту молитися за мир в країні , молитися в храмах і вдома про примноження любові і викорінення всякої ненависті і злоби .

« Україні , Росії та Білорусі , потрібно бути разом. Я переконаний , що нас розділили штучно. Легко зрозуміти , на чию дудку дудять « націоналісти» і « патріоти» , які виступають проти Росії та Білорусі. Такі « націоналісти » - не патріоти. Вони - наші вороги свого народу і своєї землі. Нас намагаються змусити втратити свою родову пам'ять. Забути про те , хто ми і звідки родом. Втратити самоповагу. Стати незначною частиною різнорідного конгломерату - Євросоюзу. Визнати себе людьми другого сорту. Нам нав'язують чужу культуру і чужу мораль. Просувають «цінності» одностатевого сексу , ювенальної юстиції , помилкової толерантності. Нас переконують у перевазі західної « культури» , давно призвела до моральної деградації і розпаду моральності народів Європи » , - говорить військовий старшина та Головний отаман « Вірного Козацтва »Олексій Селіванов.

Але ж чим ближче світанок , тим щільніше тьма. Присутні на Хресний хід вважають , що повернення слов'янської сили , православної єдності вже стоїть на порозі .

Примітно , що народний протест не сподобався комусь зверху. Людей в Києві мало бути на порядок більше , проте мирна акція послужила своєрідним лакмусовим папірцем, що демонструє , що відбувається в країні. За словами активістів , значна частина автобусів з їдучими на хресний хід до Києва , - з Одеси , Херсона , Харкова, Донецька , - так і не пропустили до столиці. Зустріли їх на під'їзді до міста невідомі автоматники в комуфляж , не пред'являючи документів , в грубій формі веліли розвертатися і « котити , звідки приїхали» . При цьому тут же до столиці України безперешкодно проїхали кілька битком набитих не цілком тверезого молоддю автобусів зі львівськими номерами. Їхали на Евромайдан .

Чому ? Хто були ці львів'яни ? Що вони в такі дні будуть робити в столиці?

Відповіді українцям доводиться шукати самим. Поступово все більше людей розуміють , що європейська мрія - всього лише красива рожева імла , заслоняющая рифи , на які прямим курсом йде український корабель , блискуча гарна обгортка , що приховує поїдену хробаками цукерку.

Саме тому як ніколи настав час збирати землі в слов'янському триєдності - будувати новий світ, який протистоїть заходу Європи.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating