Фюле: Угода з ЄС - це не конкурс краси

Комісар ЄС з питань розширення і європейської політики сусідства Штефан Фюле заявив, що Європа не бере участі в торзі, хто більше заплатить Україні - Брюссель чи Москва. Однак нагадав про видані гранти на 3,3 мільярди.

В інтерв'ю Euronews, Фюле заявив, що ЄС є найбільшим донором України з часу здобуття нею незалежності. "З 1991 року ми надали українцям гранти в сумі 3,3 млрд. євро", - нагадав він.

На запитання журналіста "Чи може ЄС виділити ще трохи ?", Фюле відповів: "Це не конкурс краси. Питання не в тому, хто більше заплатить або викладе грошей на стіл в останню хвилину". "Але вже за перший рік дії угоди про асоціацію українські експортери заощадили б до півмільярда євро на імпортних акцизах. ВВП виросте додатково на 6,2%. Наші друзі в Києві добре знають, що ми не беремо участь в базарному торзі - хто викладе більше, Брюссель або Москва", - додав єврокомісар.

"Ми виконали важку роботу для того, щоб угода про асоціацію була підписана у Вільнюсі. Вважаю, що потрібні певні зусилля для створення такої можливості знову. Але що стосується нас, то ми твердо прихильні такої мети", - підкреслив Фюле.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating