Міжнародний ЛГБТ-кінофестиваль відбувся в Петербурзі

З 21 по 27 листопада ось вже вчетверте в Росії проходив Міжнародний ЛГБТ-кінофестиваль «Пліч-о-пліч». Девіз кінофоруму - «Різна любов - рівні права» - спровокував бурхливу реакцію в суспільстві.

Церемонія мала всі шанси навіть не розпочатися. Було повідомлено, що в будівлі «Варшавський експрес», де і мала відбутися церемонія відкриття заходу, бомба. Після години міліцейських перевірок кінофестиваль оголосили відкритим. На церемонії відкриття Олександр Шишлов, Уповноважений з прав людини в Санкт-Петербурзі, виступив з промовою, в якій засуджував ксенофобію щодо нетрадиційної орієнтації.

23 листопада позначилося новим прецедентом. Цього разу «замінованою» виявилася будівля Лофт-проекту «Поверхи», через що відвідувачі та гості кінофестивалю змушені були залишити приміщення. Перегляд кінострічок «Заради Доріана» і «Обличчя в дзеркалі» було зірвано. І, нарешті, 24 і 27 листопада, унаслідок недотримання умов договору з боку власників «Поверхів», чергова зустріч ледь не була зірвана. Організатори зуміли в короткі терміни провести кінофестиваль на іншому майданчику. Творець одного з фільмів, продюсер Брюс Коен висловив вдячність представникам ЛГБТ-спільноти. Коен зазначив, «розділяючи наші кінематографічні досягнення, ми подолаємо перешкоди між нами».

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating