У Дніпропетровську почали святкувати єврейське свято Хануку

У Дніпропетровську почалося восьмиденне святкування єврейського свята Ханука. Взяти участь в урочистостях у центр «Менора» з'їхалися євреї з усього регіону.

Почесне право запалити першу ханукальну свічку, щоб свідчити всьому світу про диво, скоєному Всевишнім, було надано головному рабину Дніпропетровського регіону Шмуелю Камінецькому: «Сьогодні і протягом восьми днів євреї повинні радіти, дарувати дітям подарунки і гроші», - сказав рабин. Відповідно до традицій, кожний наступний день, аж до 4 грудня, також буде запалюватися по одній свічці.

На честь першого дня «свята свічок» всіх учасників урочистостей частували різними солодощами.

Нагадаємо, в II столітті до нашої ери в Іудеї до влади прийшов Антіох Єпіфан, яких розграбував Храм в Єрусалимі. Повстанці воювали з завойовниками на протязі трьох років, в результаті витіснили загарбників і звільнили Єрусалим .

Як свідчить переказ, щоб заново освітити Храм, євреям необхідно було чисте масло для лампад, проте вони знайшли там масло, достатню лише для підтримки вогню лише протягом одного дня. Але сталося диво, і вогонь горів вісім днів - саме стільки, скільки було необхідно для виготовлення нового запасу масла. На згадку про ті події євреї святкують Хануку як одне з найрадісніших свят року.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating