Навесні в Харкові почне роботу власний адронний колайдер

Ядерну установку, яку будують у Харкові, в квітні 2014 планують ввести в експлуатацію. «У нас залишилося мало часу. Я думаю, в ті терміни, які встановлені меморандумом між Україною та США, ННЦ « Харківський фізико-технічний інститут» вкладеться і побудує абсолютно безпечну ядерну установку», – зазначив під час інтернет-конференції перший заступник голови Харківської облдержадміністрації Валентин Дулуб.

Роботи з будівництва експериментальної установки на базі ХФТІ почалися у 2010 році. Через рік почалася розробка техніко-економічного обгрунтування та проекту будівництва установки. За словами Дулуба, ТЕО проекту затвердили у 2012 році, а сам проект – у травні 2013 року. Після цього почалися підготовчі роботи, будівництво будівель та інженерних споруд. Ядерна установка допоможе створити базу для отримання широкого спектру медичних ізотопів для діагностики та лікування різних видів онкологічних захворювань.

Заступник голови ХОДА сказав, що як мінімум раз на тиждень Державна інспекція ядерного регулювання надсилає до Харкова експертів, які стежать за поставкою необхідного для будівництва установки обладнання. «Все обладнання сертифіковане і перевіряється експертами», – зазначив Валентин Дулуб.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating