У Криму виявили незаконне поховання смертельно небезпечних отрутохімікатів.

У Судацькому регіоні на території одного з підприємств було виявлено поховання п'яти тонн отрутохімікатів, серед яких - 14 найменувань пестицидів, які раніше належали одній з місцевих агрофірм.

За даними відомства, в 2007 році кількість отруйних речовин, які належали агрофірмі, становила близько 14 тонн, не рахуючи майже 200 гексахлорановых шашок, що належать до речовин першого класу небезпеки. З часом отрутохімікати були заборонені до використання одним із постанов Кабінету міністрів і повинні бути утилізовані. Агрофірма уклала із приватним підприємством договір на вивезення та подальшу утилізацію зберігалися отрут. Частина отрут фірма нібито вивезла. Однак з'ясувалося, що керівник створеного на базі агрофірми підприємства, (до речі, в минулому - голова спостережної комісії ліквідованої агрофірми), насправді не давав вказівку працівникам вивозити частину отрут, а велів, використовуючи наявну сільгосптехніку, закопати пестициди прямо на території агрофірми.

Співробітниками СБУ, ГУЧС, МВС Судакського регіону під шаром ґрунту були виявлені поховані отрутохімікати в стані розкладу. На думку фахівців, сам факт знаходження в ґрунті такої кількості отруйних речовин, представляв небезпеку не тільки навколишньому середовищу, але і людям, що проживають в безпосередній близькості від поховання. Зокрема гексахлоран викликає хронічні дерматити і володіє сильним канцерогенним дією. Нагадаємо, що вчора в Харкові, на території підприємства "Аркадія" співробітниками

МНС було знайдено цистерна із 1,5 тоннами аміаку, що, на їхню думку, загрожував місту техногенною катастрофою.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating