Нобелівська премія в області літератури дісталася жінці

Нобелівська премія в області літератури дісталася жінці

Лауреатом Нобелівської премії в області літератури стала канадська письменниця Еліс Манро

82-річна Еліс Мунро - автор 14 книг оповідань, починаючи з першого в 1968 році «Танці щасливих тіней» і до «Вид з Касл Рок» у 2006. Володарка Букерівської премії 2009 року за досягнення в кар'єрі. На Нобелівську премію її висували кілька разів. В Америці Еліс називають «північноамериканським Чеховим». Критики відзначають, що більша частина її прози ілюструє літературний жанр, відомий як Готика Південного Онтаріо.

У травні Мунро заявила, що припиняє літературну діяльність. І ось, через півроку професія нагадала про себе. Переможниця отримає премію в 8 мільйонів норвезьких крон (1,2 мільйона доларів). Еліс Мунро обощла визнаних фаворитів цьогорічної премії: Харукі Муракамі, Юна Фоссе і Світлана Алексієвич і стала тринадцятою жінкою, яка отримала Нобелівську премію. Наша довідка: Імена кандидатур на престижну номінацію мають право пропонувати члени Шведської академії та аналогічних установ інших країн, професора літератури та лінгвістики, лауреати премії попередніх років і голови письменницьких організацій.

Щорічно в жовтні академія розсилає 600-700 запрошень своїм колегам в різних країнах з тим, щоб вони запропонували кандидатів на Нобелівську премію. Зробити це потрібно до 31 січня, щоб Шведська академія змогла визначити у цьому списку спочатку 20 найбільш гідних письменників, а потім скоротити його до п'яти. Новий лауреат обирається голосуванням на засіданні за півтори години до оприлюднення його імені. Весь список номінантів цього року буде розсекречено лише через 50 років.


Новости партнеров

Загрузка...


Загрузка...