Нобелівська премія в області літератури дісталася жінці

Лауреатом Нобелівської премії в області літератури стала канадська письменниця Еліс Манро

82-річна Еліс Мунро - автор 14 книг оповідань, починаючи з першого в 1968 році «Танці щасливих тіней» і до «Вид з Касл Рок» у 2006. Володарка Букерівської премії 2009 року за досягнення в кар'єрі. На Нобелівську премію її висували кілька разів. В Америці Еліс називають «північноамериканським Чеховим». Критики відзначають, що більша частина її прози ілюструє літературний жанр, відомий як Готика Південного Онтаріо.

У травні Мунро заявила, що припиняє літературну діяльність. І ось, через півроку професія нагадала про себе. Переможниця отримає премію в 8 мільйонів норвезьких крон (1,2 мільйона доларів). Еліс Мунро обощла визнаних фаворитів цьогорічної премії: Харукі Муракамі, Юна Фоссе і Світлана Алексієвич і стала тринадцятою жінкою, яка отримала Нобелівську премію. Наша довідка: Імена кандидатур на престижну номінацію мають право пропонувати члени Шведської академії та аналогічних установ інших країн, професора літератури та лінгвістики, лауреати премії попередніх років і голови письменницьких організацій.

Щорічно в жовтні академія розсилає 600-700 запрошень своїм колегам в різних країнах з тим, щоб вони запропонували кандидатів на Нобелівську премію. Зробити це потрібно до 31 січня, щоб Шведська академія змогла визначити у цьому списку спочатку 20 найбільш гідних письменників, а потім скоротити його до п'яти. Новий лауреат обирається голосуванням на засіданні за півтори години до оприлюднення його імені. Весь список номінантів цього року буде розсекречено лише через 50 років.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating