В Києві руйнується унікальна історична «Будівля Іподрому»

Поки тривають судові спори щодо того, кому належить «Будівля Іподрому» на вул. Суворова,9 у м. Києві, пам’ятка архітектури руйнується

Про це заявив народний депутат, голова підкомітету з питань охорони та популяризації культурної спадщини Олександр Бригинець.

У відповіді на звернення народного депутата зазначено, що питання володіння зазначеною будівлею вирішується у судах.

Зокрема, до 2010 року в ній функціонувала Президія НААН України. Однак у 2010 році між Академією та користувачем будівлі Українською корпоративно-державною корпорацією по агропромисловому будівництву «Украгропромбуд» виник спір щодо права володіння та користування вказаною будівлею. Результатом цього спору стали 10 судових справ. Через те, що розгляд судових справ ще триває, питання володіння Будівлею іподрому досі не вирішено.

«Але Корпорація, не визнаючи право господарського відання будівлею за Академією, зайняла приміщення Будівлі іподрому шляхом рейдерського захоплення та не допускає до нього представників академії», - розповів Бригинець.

За його словами, з дверей будівлі зняті ручки, двері зачинено, охорона на вході уникає будь-якого спілкування. Будівля пустує і за останні дві зими дуже занепала і почала руйнуватися по всьому фасаду пам’ятки. З карнизів відпадає цегла, грибок поширився настільки, що відшаровуються і відпадають шматки штукатурки. З тильної сторони будинку під фундаментом провалля, куди збігає вода від дощів і талого снігу.

Як відомо, «Будівля іподрому» перебуває в Переліку пам′яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації, як пам’ятка архітектури та містобудування під №54.

Головна будівля іподрому була побудований в стилі ренесанс в 1915-1916 роках архітектором Риковим, скульптурне оформлення  Балавенського. Споруда дуже схожа на палац. Криті трибуни в два поверхи, що вміщали більше чотирьох тисяч чоловік, витягувалися на 125 метрів. У приміщенні були ресторан і буфет. Печерський іподромом вважався одним з кращих місць розваг у Києві.

Іподром діяв до 1964 року. А в 1969 році на південній околиці Києва був побудований новий іподром. Територія скакового поля старого іподрому зараз забудована житловими будинками.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating