Сьогодні Росспоживнагляд почав перевірку кондитерських фабрик «Рошен»

21 жовтня Росспоживнагляд почав перевірку кондитерських підприємств України. Перевірки будуть проходити протягом двох тижнів.

Нагадаємо, що з 29 липня ввезення в Росію українського шоколаду, зокрема продукції «Рошен» був заборонений у зв'язку з виявленням у ній канцерогену бензопірену. В інших країнах СНД, наприклад у Білорусії, також були проведені відповідні перевірки, однак вони не виявили небезпечної для здоров'я речовини в кондитерських виробах компанії.

Головний санітарний лікар Росії Геннадій Онищенко заявив, що процес повернення української кондитерської продукції «Рошен» на російський ринок може розтягнутися на роки у зв'язку з тим, що Росія так і не отримала від України ніяких пропозицій щодо механізму повернення. Крім того, глава Росспоживнагляду зазначив, що в рамках експертного аналізу якості української продукції, що також будуть підняті питання щодо якості українського сиру.

«Доля дуже жорстоко обходиться з власником «Рошену» Петром Порошенком, оскільки російські експерти приїдуть в Україну перевіряти не тільки продукцію кондитерської компанії, але і невирішені питання до українського сиру, які залишилися у російського відомства з часу, коли пан Порошенко керував Міністерством економіки України», - сказав Онищенко.

Також Геннадій Онищенко підкреслив, що проблеми з українською продукцією виникають, не стільки з-за безпеку, скільки через якість продукції. Крім того, він заявив, що претензії «Росспоживнагляду» були висунуті не до безпеки кондитерської продукції компанії «Рошен», а до їх якості. Онищенко підтвердив, що документи на кондитерську продукцію вже отримано, однак до них виникли претензії і комісія буде розбиратися з ними в ході двотижневої перевірки.

При цьому, кілька днів тому, посол Росії в Україні Михайло Зурабов заявив на урочистому відкритті російсько-української гуманітарної гімназії, що у кондитерської продукції української компанії «Рошен» немає проблем з якістю.

«У продукції «Рошен» немає проблем з якістю, вона безпечна. Але є проблеми, які пов'язані з дотриманням технології виробництва, з використанням окремих інгредієнтів при виробництві цієї продукції, які не сертифіковані у відповідності з російським законодавством», - сказав російський посол.

Нагадаємо, що у компанії «Рошен» є шість кондитерських фабрик, чотири з них в Україні (Київська, Вінницька, Маріупольська і Кременчуцька), одна в Росії (Липецька) і одна в Литві (Клайпедська кондитерська фабрика Roshen).

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating