Ювілей харківського університету Каразіна пропонують відзначити на державному рівні

Звернення з проханням про святкування 210-ї річниці з дня заснування Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна на державному рівні було направлено Президенту України Віктору Януковичу.

Про це заявив народний депутат України Валерій Писаренко. За його словами, раніше до нього звернувся трудовий колектив ВНЗ, який і вніс цю пропозицію .

Народний депутат зазначив, що ХНУ ім. В. Н. Каразіна - один із найстаріших університетів Східної Європи, тому гідний, щоб його день народження святкували на найвищому рівні.

«Харківський університет був заснований в 1804 році з ініціативи та завдяки зусиллям видатного просвітителя Василя Каразіна. З діяльністю університету пов'язані такі відомі вчені та Нобелівські лауреати, як Ілля Мечников, Семен Кузнець і Лев Ландау. Сьогодні ХНУ ім. Каразіна є одним з флагманів у сфері освіти в нашій країні і заслуговує особливої ​​уваги», - підкреслив Валерій Писаренко.

Зазначимо, 210-річчя університету відзначать наступного року.

Харківський Імператорський університет був заснований в листопаді 1804 року з ініціативи громадського діяча Василя Назаровича Каразіна згідно з грамотою Олександра І. Урочисте відкриття університету відбулося 29 січня 1805 року. Університет дав потужний імпульс перетворенню Харкова на крупний науковий і культурний центр. Виш стояв біля витоків таких великих харківських вищих навчальних закладів, як юридичний, економічний, медичний університети, фармакадемія, педагогічний університет ім. Г. Сковороди та інших навчальних закладів. Указом Президента України у жовтні 1999 року Харківському університетові надано статус національного і присвоєно ім'я його засновника - Василя Каразіна. За роки існування університету його закінчили понад 130 тис. чоловік. Сьогодні виш готує фахівців на 20 факультетах за 115 спеціальностями та спеціалізаціями.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating