У п'ятницю мусульмани відзначать Новруз - «новий рік»

 У п'ятницю мусульмани відзначать Новруз - «новий рік»

У п'ятницю, 21 березня, мусульмани відзначать свято весни Нoвруз. Новруз у перекладі з фарсі означає «новий день» - Новий рік за сонячним літочисленням, який збігається з весняним рівноденням.

Для мусульман це свято є символом весняного оновлення, торжества добра, світла, любові. Люди прибирають свої будинки і сади, оскільки вважається, що, якщо Новруз входить у чистий будинок, усі біди і невдачі оминуть його мешканців.

У цей день люди одягаються у святковий одяг, відвідують рідних і близьких, щедро обдаровують один одного подарунками і бажають благополуччя в прийдешньому році. За повір'ям, щедре святкування Новруза принесе в дім достаток і успіх на цілий рік.

В цьому році святкування Новруза, на якому зберуться посли Азербайджану, Таджикистану, Киргизії, Казахстану, Туркменії, Узбекистану та інші представники національних громадських об'єднань, відбудеться 22 березня в Москві в концертному залі «Росія».

Вчені визначили вік мусульманського свята весни - більше 3 тисяч років. У 2009 році ЮНЕСКО занесла Новруз у список нематеріальної культурної спадщини людства. У 2010 році Генеральна асамблея ООН оголосила 21 березня Міжнародним днем Новрузу.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен