Картографи National Geographic позначать Крим у складі РФ

Картографи National Geographic позначать Крим у складі РФ

Після ратифікації Держдумою Росії підписаного договору про входження Криму у складі РФ американський журнал National Geographic позначить півострів на картах світу як російську територію.

 

Таке рішення прийнято за підсумками проведеної у виданні наради, в якій взяли участь редактори, керівники і картографи. Про це повідомило в середу агенство Bloomberg. Територія Кримського півострова тимчасово буде заштрихована на картах, щоб позначити його особливий статус, проте після завершення всіх офіційних процедур Крим буде позначено як частину Росії.

 

За словами головного географа National Geographic Хуана Хосе Вальдеса, Крим на картах повинен бути зображений у складі РФ. «Ми складаємо карти де факто, іншими словами, показуємо світ таким, який він є, а не таким, яким його хотіли б бачити», - підкреслює Вальдес.

 

National Geographic - унікальний науково-популярний географічний журнал, офіційне видання Національного географічного товариства (США).

 

У зв'язку з тим, що влада США не визнали входження півострова до складу Росії, інші американські картографи продовжать позначати Крим українською територією.

 

Нагадаємо, Автономну республіку Крим було передано УСРР 19 лютого 1954 року першим секретарем ЦК КПРС Микитою Хрущовим. Питання було вирішено з порушеннями законодавства, кулуарно. Ніхто не питав самих кримчан. Передача півострова була приурочена до святкування 300-річчя Переяславської ради.

 

Згідно з історичними відомостями, Україна приєдналася до Російського царства в ході Переяславської ради (8 січня 1654 року).

 

Коли 22 лютого 2014 року в Україні відбувся державний переворот, АРК Крим не визнала легітимності нової влади. 11 березня 2014 року була підписана Декларації про незалежність Автономної республіки Крим. 16 березня на півострові відбувся загальнокримський народний референдум, за підсумками якого Крим на умовах незалежної суверенної республіки увійшов до складу Росії.

 

У голосуванні взяло участь понад 82% виборців, понад 96% з них висловилися за возз'єднання з Росією.

18 березня президент Росії Володимир Путін, голова Державної ради республіки Крим, парламенту Республіки Крим Володимир Константинов, прем'єр-міністр Криму Сергій Аксьонов і мер Севастополя Олексій Чалий підписали договір про входження Криму до складу Росії.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен