Дніпропетровський ритейлер Varus скуповує магазини мережі "Перекресток"

Покупці виждали відповідний момент, щоб закрити операцію, і тепер з України йде остання російська продовольча мережа.

- Ми завершуємо операцію з купівлі мережі "Перекресток", - каже співвласник дніпропетровського ритейлера Varus Руслан Шостак. Він розповів, що покупає права оренди приміщень, обладнання та товарні залишки 13 магазинів російської мережі. Розкрити інші подробиці угоди Шостак відмовився, додавши, що через кілька тижнів мережа планує випустити прес-реліз з цього приводу.

- Магазини "Перекресток" можуть бути перейменовані в Varus через кілька місяців, - зазначив він. У російській компанії X5 Retail Group, яка розвивала "Перехрестя", коментарі не надали. За оцінками керуючого партнера консалтингової компанії Retainet Олександра Ланецького, вартість української частини бізнесу X5 Retai Group може становити $5-10 млн.

Покупка "Перекрестка" - це вже друга угода на ринку продовольчого ритейла, участь в якій бере дніпропетровська мережа Varus. Нагадаємо, в січні Руслан Шостак оголосив про злиття своєї мережі зі Spar і "Бекон" (близько 20 торгових точок), підконтрольними власнику великого агрохолдингу KSG Agro Сергію Касьянову. За словами Шостака, Касьянов перейменує всі свої магазини в Varus, а натомість отримає частку в керуючій компанії "Омега".

Продаж X5 Retail Group свого роздрібного бізнесу в Україні - це логічний крок, вважає директор російської інвестиційної компанії Prosperity Capital Management Олексій Кривошапко. В Україні, пояснює він, у рітейлера невеликий бізнес у порівнянні з російським підрозділом, який вимагає великої уваги з боку власників.

- X5 Retail Group потрібно було купити велику мережу або закрити свій бізнес, - зазначає Кривошапко і додає, що інвестувати кошти в купівлю великого оператора в Україні X5 зараз не може. За його словами, минулого року рітейлер поступився лідерством на російському ринку своєму конкурентові - мережі "Магніт" . Тому вся увага мережі зараз прикута до російського ринку.

Источник: www.capital.ua

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating