Грецька громада Маріуполя планує репатріацію до Криму

Грецька громада Маріуполя планує репатріацію до Криму

Питання переселення на історичну батьківщину до Криму більше 200 тисяч членів грецької громади Маріуполя, було піднято на зустрічі кримської грецької громади з представником Греції в Європарламенті, депутатом Харалампосом Ангуратісом в Сімферополі.

За інформацією «Інтерфаксу», заступник глави кримського уряду Ольга Ковітіді закликала Харалампоса Ангуратіса звернутися до членів Європарламенту і сприяти переселенню членам маріупольської грецької громади , які хотіли б повернутися до Криму.

«До справжнього моменту 3500 маріупольських греків уже переїхали на півострів. В даний час на території Криму проживає близько 12 тисяч греків», - підкреслила Ольга Ковітіді.

У свою чергу, представник Греції в Європарламенті Харалампос Ангуратіс заявив, що не розуміє реакцію Заходу на бажання кримчан самовизначитися. «Будь-який народ має право сам визначати своє майбутнє. Це один з базових принципів європейської демократії. Будь-які спроби позбавити населення Криму цього права є відвертим нехтуванням цих принципів. На мій погляд, реакція деяких європейських політиків і чиновників на проведений у Криму референдум неадекватна, і продиктована застарілими політичними комплексами часів холодної війни», - зазначив депутат.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен