Грецька громада Маріуполя планує репатріацію до Криму

Питання переселення на історичну батьківщину до Криму більше 200 тисяч членів грецької громади Маріуполя, було піднято на зустрічі кримської грецької громади з представником Греції в Європарламенті, депутатом Харалампосом Ангуратісом в Сімферополі.

За інформацією «Інтерфаксу», заступник глави кримського уряду Ольга Ковітіді закликала Харалампоса Ангуратіса звернутися до членів Європарламенту і сприяти переселенню членам маріупольської грецької громади , які хотіли б повернутися до Криму.

«До справжнього моменту 3500 маріупольських греків уже переїхали на півострів. В даний час на території Криму проживає близько 12 тисяч греків», - підкреслила Ольга Ковітіді.

У свою чергу, представник Греції в Європарламенті Харалампос Ангуратіс заявив, що не розуміє реакцію Заходу на бажання кримчан самовизначитися. «Будь-який народ має право сам визначати своє майбутнє. Це один з базових принципів європейської демократії. Будь-які спроби позбавити населення Криму цього права є відвертим нехтуванням цих принципів. На мій погляд, реакція деяких європейських політиків і чиновників на проведений у Криму референдум неадекватна, і продиктована застарілими політичними комплексами часів холодної війни», - зазначив депутат.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating