Перед референдумом у Криму світові ціни на нафту підскочили

Перед референдумом у Криму світові ціни на нафту підскочили

Міжнародний ринок нафтопродуктів відреагував на майбутній референдум в Криму підвищенням цін на нафту. Директор російського фонду «Національна енергетична безпека» Костянтин Симонов стверджує, що причиною тому стала продаж США нафти на світовому ринку.

«Зараз у Сполучених Штатах дуже швидко зростає видобуток сланцевої нафти. А собівартість цих проектів дуже висока, близько 70-80 доларів за барель. Якщо опустити ціну до 90-80 доларів, то інвестори почнуть ці проекти закривати, тому що прибуток практично зникне. І всі надії на зростання власного видобутку нафти в США впадуть. Тому я переконаний, що американці не будуть знижувати світову ціну на нафту», - вважає експерт.

Костянтин Симонов також зазначив, що ціна на нафту завжди встановлюється штучно. Сьогодні з-за подій в Криму, США робить спробу налаштувати світ проти Росії. Однак причин для падіння ціни на нафту даний час немає. Зокрема, Саудівська Аравія, яка, як і Америка, зараз вирішує свої економічні проблеми, у зниженні ціни не зацікавлена.

Міжнародне економічне агентство підвищило прогноз зростання світового попиту на нафту в 2014 році на 100 тисяч барелів на день - до 92,7 мільйона барелів, що на 1,4 мільйона барелів на день вище показника 2013 року.

На тлі збільшення світового попиту на нафту ціна квітневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent Crude Oil зросла на 1,18 долара - до 108,57 долара за барель. Вартість квітневих ф'ючерсів на легку нафту марки WTI збільшилася на 0,69 долара - до 98,89 долара за барель.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен

Новости партнеровЗагрузка...