У Криму зможуть проголосувати всі бажаючі

У Криму зможуть проголосувати всі бажаючі

У всіх регіонах Криму, сьогодні, 16 березня, в день референдуму з визначення статусу автономії, формуються додаткові списки, куди вносяться прізвища тих кримчан, кого не виявилося в основному виборчому списку.

Як пояснила голова ялтинської міської комісії з проведення загальнокримського референдуму Ірина Бєлозьорова, згідно з положенням Верховної Ради Криму про проведення референдуму, місцева влада самостійно формували списки виборців на підставі запитів у відповідні організації. Там уточнювали перелік як померлих громадян, так і тих, хто тільки вступив у виборчий вік або отримав місцеву прописку.

За словами голови ялтинської міської виборчої комісії, практика усіх попередніх виборів показує, що уникнути помилок при складанні основних списків досить проблематично.

«Однак цей факт нікому не завадить взяти участь у голосуванні», - зазначає Ірина Бєлозьорова.

Тому всі дільничні комісії з проведення загальнокримського референдуму прийняли рішення про формування додаткових списків виборців.

Кожен громадянин, який не знайшов своє прізвище в основному списку, має можливість написати відповідну заяву, пред'явити паспорт, з якого знімуть ксерокопію, і отримати бюлетень для голосування. Головна умова - реєстрація в паспорті повинна відповідати територіальним кордонів даної виборчої дільниці.

Як підтвердила кореспонденту НАХа Олена Лаушкіна - голова виборчої дільниці, який розташована в ялтинському пологовому будинку, в цьому випадку питання вирішується в оперативному порядку.

Вона зазначила, що до неї в перебігу дня вже звернулися кілька людей, чиїх прізвищ не було в основних списках, і в основному це були молоді люди, які нещодавно досягли 18-річного віку. Всі вони були включені в додатковий список і взяли участь у голосуванні.

Крім того, Олена Лаушкіна повідомила про неймовірно високої активності виборців - на 12 години дня на її дільниці проголосувало вже більше 40 % жителів.

Ще на одній виборчій дільниці процедура внесення громадянина до додаткового списку була здійснена у присутності міжнародних спостерігачів з Німеччини, які ще раз впевнилися в тому, що всі жителі Криму мають можливість взяти участь у голосуванні і вільно зробити свій вибір.

 

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен

Новости партнеров

Загрузка...


Загрузка...