Міжнародні спостерігачі в Ялті: все проходить мирно і демократично

Міжнародні спостерігачі в Ялті: все проходить мирно і демократично

Міжнародні спостерігачі з числа фахівців Європейського центру геополітичного аналізу, депутатів партії лівих регіонального парламенту Німеччини та комітету з фінансових питань парламенту Мекленбург-Передній Померанії (Німеччина) відвідали виборчі дільниці в Ялті.

Спостерігачі поспілкувалися з головою місцевої виборчої комісії Іриною Перепечина, яка повідомила про те, що голосування проходить у нормальному режимі, і особливо підкреслила, що такої активності виборців вона не пам'ятає «ще з часів Радянського Союзу». Крім того, голова виборчої комісії розповіла міжнародним спостерігачам, як формувалися списки тих мешканців регіону, які голосують на дому.

«Я вражений величезним інтересом, який викликаний цим референдумом у місцевого населення. У нас в Німеччині виникає багато питань щодо легітимності та демократичності референдуму в Криму, і ми тут для того, щоб переконатися в його демократичності, в тому, що голосування здійснюється таємно і безпечно. Моє враження, що так воно і є», - заявив депутат партії лівих регіонального парламенту Німеччини Торстен Коплін.

У свою чергу фахівець європейського центру геополітичного аналізу Петро Лучак підкреслив, що впевнений, що після референдуму ситуація в Криму буде абсолютно інша, на відміну від України, де сьогодні порушені принципи демократії і сформовано нелегітимний уряд. «Зате в Криму вже сьогодні ми бачимо абсолютно іншу картину - тут працюють принципи демократії», - зазначив Петро Лучак.

Свою думку про проведення загальнокримського референдуму з визначення статусу автономії висловила і фахівець європейського центру геополітичного аналізу Моніка Мерк: «Я дуже вражена рівнем організації й проведення референдуму. Наше завдання - переконатися в тому, що голосування проходить чесно і демократично. І ми можемо підтвердити, що це дійсно так. У людей є можливість вибору».

Вона також додала, що не побачила тут «дуло автомата», яким так часто лякали світову громадськість окремі ЗМІ - в місті і на виборчих дільницях немає військових, все проходить дуже мирно і демократично.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен

Новости партнеровЗагрузка...