Верховна Рада розпустила кримський парламент

Верховна Рада розпустила кримський парламент

Верховна Рада України прийняла рішення про дострокове припинення повноважень парламенту Криму. На пленарному засіданні сьогодні, 15 березня, «за» проголосували 287 народних депутатів.

«Відповідно до пункту 28 частини першої статті 85 Конституції України, абзацу п'ятого частини першої статті 22 Конституції Автономної Республіки Крим, частини шостої статті 4 Закону України «Про Верховну Раду України Автономної Республіки Крим», враховуючи висновок Конституційного Суду України в рішенні №2-рп/2014 від 14 березня 2014 року в справі про проведення місцевого референдуму в Автономній Республіці Крим про порушення Верховною Радою Автономної Республіки Крим Конституції України, Верховна Рада України постановляє достроково припинити повноваження Верховної Ради Автономної Республіки Крим», - сказано в тексті постанови.

Нагадаємо, іініціатором проекту постанови про дострокове припинення повноважень Верховної Ради Криму став спікер Олександр Турчинов, який став виконуючим обов'язки президента України в результаті державного перевороту 22 лютого.

В результаті силової зміни влади президент Віктор Янукович був усунений від влади, а Конституція країни була змінена.

14 березня Конституційний суд України визнав неконституційною постанову Верховної Ради Автономної Республіки Крим з приводу проведення референдуму про статус автономії.

Завтра, 16 березня, жителям півострова належить вирішити питання про входження Криму до складу Росії.

У день Всекримського референдуму в республіці відкриються 1204 виборчих дільниці. Як повідомив перший віце-прем'єр республіки Крим Рустам Теміргалієв «за попередніми даними, сьогодні близько 82 % кримчан підтримують вступ Республіки Крим до складу Російської Федерації. Ми переконані, що явка на референдум буде перевищувати 80 %».

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен

Новости партнеровЗагрузка...