У Вінницькій області знесли монумент герою оборони Севастополя, матросу Петру Кішці

У селі Ометинці Немирівського району Вінницької області невідомі вандали знесли монумент герою оборони Севастополя, матросу Петру Кішці.

Як розповів голова Ометінецкого сільради Юрій Цюпка, пропажу бюста знаменитого земляка виявили 13 березня. Пам'ятник стояв далеко від дороги, біля сільського клубу, а тепер залишився тільки постамент.

Свідків події, за словами Юрія Цюпки, немає, ніхто нічого не бачив і не чув.

«Простояв пам'ятник з 1955 року, тоді його моряки Севастополя привезли як знак поваги до матросу Кішці. Урочисто відкрили. За документами бюст бронзовий з позолоченими літерами. Важить до 150 кілограм. Спочатку ми сумнівалися, що це бронза, тому що в дитинстві я неодноразово його фарбував і бачив, що покриття було схоже на цементний розчин. Але потім мені пояснили, що це бронзу так покривають спеціально», - зазначив глава сільради.

Він також додав, що, на його думку, викрадення бюста скоєно з метою наживи, а не з метою якихось провокацій через ситуацію в Криму, як вважають деякі місцеві жителі.

«Навряд чи це якось пов'язано. Я впевнений, що це через безкарність злочинців, які зараз розперезалися. Скористалися ситуацією. Слідів майже не залишили, тому що навколо постаменту заасфальтовані доріжки. Тільки на землі трохи далі вм'ятини і ще кілька, ближче до дороги, видно, котили до машини. Видно було, що звалили тому. Там багато сили не треба, бюст був просто посаджений на цемент, а не приварений. Раніше ніхто і подумати не міг, що можуть вкрасти. Всі в селі шоковані. Що ж матрос Кішка кому зробив? Зараз це викрадення на контролі у депутатів різного рівня», - зазначив Юрій Цупко.

У свою чергу, як повідомила Gazeta.ua співробітник сектора зв'язків з громадськістю обласного управління міністерства внутрішніх справ України Ольга Єфремова, в даний час за даним фактом ведеться слідство: «Ясно, що одна людина не могла впоратися з бюстом вагою більше 100 кг. Шукають за відбитками взуття. Також відбитки протекторів машини на асфальті. Як зник бюст, невідомо. Адже значні пошкодження на постаменті не виявлено».

Як відомо, Петро Кішка народився в 1828 році в селі Ометинці Подільської губернії (нині Немирівського району Вінницької області) в сім'ї українського селянина-кріпака.

Є одним з найвідоміших героїв оборони Севастополя, учасник Синопського бою.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен