Журналісти побували на базі колишнього дніпропетровського "Беркута" (ФОТО)

Замість розформованого "Беркута" в Дніпропетровську були створені "Спеціальні батальйони міліції". До них, після переатестації, увійшли ті, хто раніше служив у спецпідрозділі, а також новачки, які висловили бажання служити.

Сьогодні наш спеціальний кореспондент побував на базі "СБМ" і поговорив з міліціонерами про службу та нові завданнях спецпідрозділу. За словами заступника начальника ГУ МВС України в Дніпропетровській області Сергія Третьякова, через комісію з переатестації вже пройшли приблизно 70% особового складу колишнього "Беркута", а закінчити її повністю планують до кінця тижня. У атестаційну комісію увійшли представники міністерства, головного управління МВС області і внутрішня безпека, всього 8 осіб.

- Переатестація - це вивчення морально-ділових якостей, ставлення до своїх обов'язків, готовності служити в новому спецпідрозділі. Також перевіряємо наявність компрометуючих матеріалів, але їх поки не виявили. В основному, пройшли всі, але були люди, які виявили бажання покинути підрозділ або перевестися на інше місце. З різних причин, - говорить Сергій Третьяков.

З машин "Беркута" прибрали атрибутику, а співробітники вже шостий день виходять на службу в новій формі. Поки вона просто чорна, але надалі буде змінюватися. Зараз основні завдання спецпідрозділу - підтримання громадського порядку, виїзд на виклики та охорона стратегічно важливих об'єктів. Чи буде "СБМ" брати участь у бойових завдання, поки невідомо - остаточне рішення прийме вище керівництво МВС.

- Перед виїздом даємо вказівки. По-перше, забезпечити свою безпеку на виїзді, обов'язково екіпіруємо бронежилетами. Вже були погрози на адресу наших співробітників, sms, вигуки з проїжджаючих машин, - говорить начальник батальйону Валерій Шиман. – Наступний момент - це робота з порушниками "по факту". Раніше міліція перевіряла підозрілих людей, документи, але їх, найчастіше, не було, і на цьому грунті виникали скандали. Зараз ми орієнтуємо особовий склад на роботу по факту - грабіж, бійки, тобто, за викликом.

Кожен день бійці обов'язково тренуються. Крім цього, на базі потрібно підтримувати порядок, є господарські завдання, спортзал і теорія, а також 70 одиниць техніки, яку треба обслуговувати. При цьому в місті введено посилений варіант несення служби, так що роботи міліціонерам вистачає.

- На даний момент менше людей несе службу, тому що змінилися умови і посилили виходи на чергування всередині батальйону. На даний момент на чергування виходить від 6 до 8 екіпажів. Частина з них задіяна на об'єктах з посиленою охороною. Крім того, посилили групи, які виїжджають на затримання. За час подій у Києві, в Дніпропетровську було три затримання людей із зброєю і наркодилерів. Зараз 30-35 чоловік заступає на службу, а служба ведеться доба через три, тобто загалом - більше 120 чоловік, - розповідають в "Спеціальному батальйоні".

Про участь дніпропетровських правоохоронців у київських сутичках міліціонери кажуть - діяли за наказом і за законом.

- З деякими бійцями, які повернулися з Києва, зараз працюють психологи. Їх емоційний стан я можу описати як "стан неповної стабільності". За наказом головного управління до Києва вирушила приблизно половина особового складу дніпропетровського "Беркута", при цьому їхали вони туди беззбройними, тільки спецзасоби. Повернулися всі, правда, шестеро - з пораненнями. Вони лікуються, один у лікарні, решта - амбулаторно. Ми їм виділили гроші на лікування, від 3 до 5 тисяч гривень і продовжуємо надавати допомогу, - розповідає Сергій Третьяков.

Додому поранені міліціонери поверталися 21 лютого двома автобусами. У Броварах на них напали невідомі, автобус з особистими речами розграбували і спалили. Спецспедства, рації - все це залишилося в руках "мирних мітингувальників".

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating