В Одесі міську владу закликають допомогти врятувати Куяльницький лиман

Депутатів і членів виконкому Одеської міської ради закликають взяти участь у порятунку Куяльницького лиману. Відповідний відкритий лист підготувала депутатська група «Куяльник» місцевої обласної ради.

Як зазначається у зверненні, обласна влада з 2008 року займається проблемами унікального курорту. Так, прислухавшись до думки одеських вчених і громадських діячів, які вже давно б'ють тривогу про долю лиману, шість років тому з обласного бюджету були виділені кошти на наукові дослідження стану лиману і його водного басейну.

Наприкінці 2011 року була прийнята регіональна програма відновлення та збереження водних ресурсів Куяльницького лиману на 5 років.

Першочерговими завданнями були визначені будівництво гідротехнічної споруди по подачі морської води і розчищення річки Великий Куяльник, завдяки якій лиман поповнювався прісною водою.

Крім цього, восени минулого ода Одеська обласна рада звернувся до уряду України з проханням передбачити 100 млн грн для реалізації заходів з порятунку Куяльника.

При цьому, як наголошується у відкритому листі, Одеська міська рада та її виконавчий комітет весь цей час не приймає рівно ніякої участі у вирішенні проблемного питання. Так, в травні минулого року міській раді було запропоновано співфінансувати частина робіт, спрямованих на порятунок Куяльницького лиману.

«Проте відповіді від міськради немає до цих пір. Більш того, закінчення проектних робіт з будівництва гідротехнічної споруди по подачі морської води в Куяльницький лиман істотно затримується, так як міськрада вже протягом 5 місяців не може прийняти хоча б перше рішення - про розробку проекту встановлення меж парку ім. Котовського. У його межах необхідно прокласти трубу для поповнення лиману морською водою», - зазначає депутатська група «Куяльник».

Як зазначають депутати облради, сьогодні, коли в Україні спостерігається економічна криза, сподіватися на центральну владу у вирішенні найважливішого питання для регіону не доводиться.

«Тому тільки спільні цілеспрямовані, екстрені й енергійні заходи депутатів обласної та міської рад, незалежно від їх партійної приналежності і політичних поглядів, дозволять врятувати Куяльницький лиман», - підкреслюють члени депгрупи «Куяльник».

Нагадаємо, будівельні роботи з прокладання трубопроводу, який повинен підживити Куяльницький лиман морською водою з Чорного моря, планувалося почати в другій половині 2014 року.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен