СБ ООН: стрільба по протестуючих у Києві велася з офісу Андрія Парубія

Акти насильства в ході протестів у Києві, в тому числі повідомлення про те, що стрілянина по демонстрантах і правоохоронцях велася з офісу коменданта Майдану Андрія Парубія потребують ретельного розслідування. Про це заявив в четвер постійний представник РФ при ООН Віталій Чуркін, виступаючи на засіданні Ради Безпеки ООН.

"Скоєні в Києві акти насильства потребують ретельного міжнародного розслідування", - зазначив він, попередивши, що "картинку київської та західної пропаганди повністю перегортає інформація про те, що як у представників сил правопорядку, так і у протестуючих, стріляли одні й ті ж провокатори". "Причому, за останньою оприлюдненою інформацією, стріляли з штаб-квартири коменданта Майдану, який тепер очолив Раду національної безпеки України", - вказав постпред РФ.

Про те, що Андрія Парубій може бути причетний до розстрілу протестуючими в Києві, заявив колишній керівник СБУ Олександр Якименко в інтерв'ю телеканалу "Росія -24".

Минулого тижня в Інтернеті з'явився запис телефонної розмови глави МЗС Естонії Урмаса Паєта і верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон, в ході якого обговорювалися висновки українських медиків, які проводили розтин тіл загиблих в Києві на майдані Незалежності. За словами естонського міністра, "всі свідчення показують, що вбиті снайперами люди з обох сторін - поліцейські і люди з вулиці - були вбиті одними і тими ж снайперами". "Тепер є все більша і більша розуміння, що за снайперами стоїть не Янукович, а хтось із нової коаліції", - підкреслив міністр. "Цікаво. Тоді потрібно розслідувати", - відповіла йому Ештон.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating