У Харкові пройшов мітинг на підтримку Геннадія Кернеса (ФОТО)

Мітинг на підтримку Харківського міського голови Геннадія Кернеса пройшов сьогодні, 13 березня, в Харкові.

На пл. Свободи зібралися прихильники Харківського міського голови, які тримали у руках плакати з написами: «Харків'яни за Кернеса!», «Свободу Добкіну і Кернесу!», «Руки геть від Кернеса!», «Ми віримо Геннадію Кернесу!».

На площі зібралося не менше 50 тис. харків'ян. Про участь у мітингу заявили кілька громадських об'єднань та організацій міста.

Як зазначила заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан, Харків намагається залишатися мирним містом, але його постійно випробовують на міцність. «Спочатку був невиправданий штурм обладміністрації, потім - подвійний удар: спочатку затримали Михайла Добкіна, а тепер намагаються зробити те ж із Геннадієм Кернесом. Я не знаю, як оцінювати те, що йому інкримінують, ми просто не можемо цього зрозуміти! Але те, що відбувається, - це неправильно і неприродно, нешанобливо до Харкова і харків'ян. Заслуга Геннадія Кернеса полягає в тому, що він за роки свого перебування при владі дуже багато зробив для Харкова та харків'ян. Він заслуговує того, щоб ми його захистили, і вся площа вимагає від центральної влади: поверніть нам нашого мера! Дайте нам спокійно працювати!» - зазначила Світлана Горбунова-Рубан.

У свою чергу депутат Харківської міськради Олександр Лукашов підкреслив, що міський голова став жертвою виборчого правосуддя.

«Ніде в Україні немає іншого такого мера, який би днював і ночував на роботі, гаруючи, як Папа Карло. На особистий прийом до нього потрапляють сотні людей, які отримують реальну допомогу. Ось чому Харків попереду, і до нас їздять переймати досвід з усієї України, в тому числі з Києва. А сьогодні нас хочуть всього цього позбавити. Чому? А, напевно, тому, що Геннадій Кернес не побоявся висловити вголос свою позицію, яка збігається з позицією кожного, хто стоїть тут. Напевно, тому, що коли в інших містах йшли погроми і нишпорили банди мародерів, наш мер став на захист Харкова і не допустив тут заворушень. Але якщо кожна нова влада починатиме з того, що почне кидати за грати своїх опонентів, то в Україні ніколи не буде ні справжньої єдності, ні нормального рівня життя. За останні місяці тисячі людей, у тому числі і мери міст Західної та Центральної України натворили таких справ і наговорили таких слів, що не один рік повинні сидіти за гратами. Але взялися тільки за харківського мера! Це вибіркове правосуддя і переслідування з політичних мотивів. Збереження несправедливості та виборчого правосуддя може зруйнувати нашу країну. Це необхідно зупинити», - сказав Олександр Лукашов.

Свою громадянську позицію на мітингу також висловили представники громадських організацій інвалідів, військовослужбовців, чорнобильців, студентства, вчителі, керівники підприємств тощо.

Наприкінці мітингу було прийнято резолюцію, в якій харків'яни висловили протест проти незаконного переслідування Харківського міського голови Геннадія Кернеса. «Ми, жителі півторамільйонного Харкова, висловлюємо рішучий протест проти політично мотивованого переслідування законно обраного мера нашого міста Геннадія Кернеса. Геннадій Кернес користується заслуженою довірою і підтримкою харків'ян. З ним ми знову отримали право пишатися Харковом як містом-лідером. Сьогодні Геннадій Кернес - єдиний мер, який переслідується за абсурдними, сфабрикованими на швидку руку звинуваченнями. Ми вимагаємо припинення переслідування законно обраного мера Харкова, практики виборчого правосуддя», - говориться в резолюції, яку направлять до центральних органів влади.

Також харків'яни провели на мітингу збір підписів на підтримку Геннадія Кернеса.

Нагадаємо, сьогодні Харківський міський голова знаходився в Генпрокуратурі у зв'язку з відкриттям проти нього кримінального провадження. Раніше Геннадій Кернес заявив, що вважає відкрите проти нього кримінальне провадження політичною помстою.

 

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating