Европрокуратура з'явиться в Європі

Ініціатива про створення Європейського офісу громадського прокурора підтримана депутатами Європарламенту.

Прокурор і чотири заступника, які будуть працювати в головному офісі в Брюсселі, будуть покликані боротися з розкраданням і нецільовим витрачанням коштів з бюджету ЄС, повідомляє ИТАР-ТАСС. Резолюція вищого законодавчого органу ЄС прийнята 23 жовтня.

Документ містить п'ятирічний план дій по боротьбі з організованою злочинністю. Також визначена структура взаємодії з національними прокурорськими службами. Вівіан Редінг, автор нового законопроекту повідомляє, що у складі європейської прокуратури будуть прокурор і чотири його заступники - вони будуть працювати в головному офісі. Роботу всередині країн, куди будуть направлятися кошти ЄС, будуть вести «прокурори-делегати», призначені з числа працівників національної прокуратури. Слухання справ буде здійснюватися в національних судах.

Чиновник, відповідальний за цю структуру, буде особисто відповідати за розслідування кожного факту зловживання грошима ЄС.

На засіданні Європарламенту також висловлювалась думка про те, що державні посади люди, які коли-небудь були пов'язані з організованою злочинністю, були викриті у відмиванні грошей і корупції, займати не можуть. Також вони не можуть бути допущені до державних тендерів в ЄС. Треба відзначити, що за даними Європолу на території ЄС діють понад 3600 міжнародних організованих злочинних угруповань.

Від депутатів Європарламенту також надійшла пропозиція фінансувати соціальні програми за рахунок коштів, вилучених авуарів злочинців.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating