Росія підстрахує кримських енергетиків мобільними електростанціями

Росія розглядає можливість перекидання з Сочі до Криму мобільних газотурбінних електростанцій потужністю більше 200 МВт. Як наголошується, відповідне рішення прийнято керівництвом РФ, щоб підстрахувати Крим на випадок обмеження його енергопостачання з боку України.

Про це повідомляє «Комерсант» з посиланням на чотири джерела на енергетичному і транспортному ринках.

Пересувні станції експлуатує ВАТ «Мобільні ГТеС», що входить в ФСК ЄЕС («дочку» «Россетей»). Всього станцій 17, потужність кожної становить 22,5 МВт. У кінці 2013 року дев'ять з них були доставлені в Сочі для можливого використання під час Олімпіади, але необхідності в цьому не виникло.

За даними видання, ці 9 станцій і планується направити до Криму. За інформацією одного з джерел газети, вони будуть відключені після закінчення Паралімпіади 16 березня. Одночасно інший співрозмовник зазначив, що це може статися і раніше.

Як наголошується, мобільні ГТеС важать 150 т кожна і перевозяться літаками Ан-124 або морем. Доставка та встановлення займає 2-3 місяці, на повністю підготовленому майданчику станція може бути розгорнута за дві доби при мінімальних параметрах.

Одне з джерел видання повідомило , що зараз розглядається можливість участі вантажний авіакомпанії «Волга-Дніпро» у перевезенні станцій на Ан-124.

Як повідомляє видання, при загальній потребі Криму в електроенергії близько 1200 МВт власні потужності забезпечують тільки близько 20 % електроенергії. У тому числі електрику виробляють чотири ТЕЦ загальною потужністю 118 МВт. Більша ж частина всього споживаного електрики поставляється з материкової частини України по декількох лініях 220/330 кВ через Перекопський перешийок і Чонгар.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating