Національні громади Криму - за національну рівноправність на півострові

Товариство німців і Конгрес російських громад Криму не підтримують введення квот на представництво в органах влади для представників кримсько-татарського народу. У Криму не може бути переваг за національною ознакою, вважають керівники общественнних організацій.

«Крим має бути багатонаціональним. Тут не повинно бути переваг. Якщо в майбутньому буде розглядатися питання про легалізацію неофіційного етнічного парламенту кримських татар , то найбільші етнічні групи також повинні отримати свої представницькі органи у вигляді народного парламенту, і шукати форми їх легалізації. Інакше буде нерівність», - зазначив голова Конгресу російських громад Криму Сергій Шувайников.

Він також заявив , що в разі введення квот для кримських татар мають бути враховані права та інших депортованих народів - вірмен, німців, болгар та інших.

«Виникає нерозуміння з введення квот для кримських татар в органах влади автономії. На наш погляд , було б розумно підбирати кадри за професійним принципом. Не можна забувати про всі депортовані народи, їх права, які повинні бути враховані», - підтримав колегу голова Республіканського товариства німців Криму«Відергербурт»Юрій Гемпель.

Крім того, Ю.Гемпель підкреслив, що в разі приєднання Криму до Росії національні громади отримують ряд додаткових пільг, передбачених законами Російської Федерації.

Нагадаємо, 11 березня Верховна Рада Криму прийняла постанову про гарантії відновлення прав кримськотатарського народу та його інтеграції в кримське співтовариство. Один з пунктів документа передбачає обрання кримського парламенту з гарантованим представництвом кримських татар 20 % , а також представництво кримських татар у районних та міських радах та інших органах влади.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен