У Харкові проведуть народний віче-референдум

У Харкові проведуть народний віче-референдум

Віче-референдум з питань федералізації планується провести в Харкові 16 березня на пл. Свободи (початок – о 12.00). Про це 11 березня повідомив журналістам член виконкому віче Харкова Єгор Логвінов. Він нагадав, що виконком віче був створений 1 березня, а рішення провести референдум 16 березня було прийняте на мітингу на пл. Свободи 8 березня. У структуру віче входить близько 50 громадських організацій: козаки, афганці, «Боротьба» та інші. Керівник виконкому – Артем Трофімов.

Як зазначив Логвінов, віче-референдум можна провести різними способами, наприклад, підняттям рук, але на площі буде дуже багато людей. Тому вирішено надрукувати бюлетені, структура яких зараз уточнюється, як і саме питання, на яке належить відповісти «так» чи «ні». Бюлетені потрібно буде кинути до урн, яких на площі буде 100-200. Урни будуть доставлені лічильній комісії, яка підведе результати голосування. Попередньо можна сказати, що в бюлетенях можна буде внести ім'я, прізвище або номер особистого телефону.

За даними голови координаційної ради російських організацій Сходу України Геннадія Макарова, волевиявлення людей має бути максимально відкритим і прозорим, тож на віче запрошуються всі міжнародні спостерігачі, які побажають прибути. Оскільки влада в Києві нелегітимна, то результати референдуму будуть розіслані в різні організації, наприклад, до Кремля (Москва, Росія), в ООН та ЄС.

Макаров уточнив, що на віче будуть представлені кандидатури народних губернаторів, імовірно Ігор Массалов. Коли народного губернатора виберуть, потрібно буде вийти на зв'язок з дійсним президентом України Віктором Януковичем, щоб він його призначив.

Массалов зазначив, що законодавство дозволяє проведення референдуму, але захід, який планується на пл. Свободи 16 березня, скоріше можна назвати плебісцитом чи опитуванням, так як немає можливості в точності дотримати процедуру. Ініціювати референдум має облрада, а оскільки у облради немає виконкому, організувати референдум повинна Харківська облдержадміністрація. «Я розмовляв з головою облради Сергієм Черновим, і він сказав, що обговорить цю можливість на засіданні фракції Партії регіонів. У четвер ми проведемо збори близько 100 громадських організацій, на яких обговоримо кандидатуру народного губернатора, а потім винесемо її на віче», – повідомив Массалов.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен