Харківський «Турбоатом» співпрацюватиме з найбільшим німецьким концерном

ВАТ «Турбоатом» (Харків) і концерн «Siemens» (Німеччина) підписали угоду про співробітництво щодо поставок обладнання для українських ТЕЦ. Про це повідомили в прес-службі «Турбоатома».

За даними заводу, компанія «ДТЕК» (Донецьк) оголосила тендер на заміну парових турбін потужністю 200-210 МВт, встановлених на Луганській і Бурштинської ТЕС. При цьому «ДТЕК» запропонував розробити пропозицію, в рамках якої «Турбоатом» і «Siemens» працювали б спільно. Починаючи з липня минулого року, сторони провели ряд переговорів, відвідали заводи-виробники. З урахуванням технічних переваг компаній було підписано угоду про співпрацю.

За даними «Турбоатома», за угодою «Siemens» виготовить циліндри високого тиску і автоматизовану систему управління верхнього рівня турбіни, «Турбоатом» – циліндр низького тиску і циліндр середнього тиску. Всього в Україні встановлено 42 турбіни з потужністю 200 МВт, які вироблені на «Турбоатомі». Але завод розробив свій проект модернізації цих турбін. «Турбоатом» і «Siemens» мають досвід спільної роботи – це реконструкція турбіни на блоці №8 Зміївської ТЕС.

«Турбоатом» виробляє турбіни для теплових електростанцій; атомних електростанцій і теплоелектроцентралей; гідравлічних турбін для гідроелектростанцій і гідроакумулюючих електростанцій; газових турбін і парогазових установок для ТЕС; іншого енергетичного устаткування.

Дохід від реалізації продукції за 2013 р. склав 1924 млн.грн., з темпом зростання до відповідного періоду 2012 року – 137%. Питома вага експорту в загальному обсязі реалізації склала – 49 %. Загальна сума коштів, перерахована «Турбоатом» до державного та місцевих бюджетів у вигляді податків, зборів та єдиного соціального внеску, склала 334,8 млн.грн.

Середньомісячна заробітна плата промислово-виробничого персоналу становила – 4403 грн., виробничих робітників – 6107 грн., з темпом зростання до 2012 року – 118 %.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен