Арешт Ігоря Маркова: в Одесі готуються до масових протестів

Скандал навколо затримання Ігоря Маркова – лідера партії «Батьківщина», обростає новими подробицями.

Нагадаємо, що вночі, 23 вересня, після взяття його під варту, близько 500 прихильників екс-нардепа намагалися штурмувати будівлю Одеського РВВС і звільнити його з-під варти, однак на жорсткі заходи так і не зважилися. Загони міліції розігнали натовп, а вранці Ігоря Маркова спецрейсом відправили в Київ. На даний момент його утримують у Київському ІТТ. Спочатку Ігорю Маркову було пред'явлено звинувачення за статтею 296 Кримінального кодексу України, ч. 4 – хуліганство. Звинувачення пред'явлено за фактом подій семирічної давнини, коли Марков побив одного з українських націоналістів під час мітингу з приводу встановлення в місті пам'ятника Катерині II. Однак прихильники депутата вважають що дана стаття лише привід, для того щоб обвинуваченого не змогли вивезти в Росію, оскільки Маркова передбачається засудити рішенням суду за позовом іншого екс-нардепа, Юрія Кармазіна, яким фактично позбавили Ігоря Маркова депутатських повноважень.

Кармазін в якості підтвердження своїх позовних вимог доклав лист головного слідчого управління МВС України про фальсифікації на виборах народних депутатів 28 жовтня 2012 року понад 6 тисяч підписів на користь Маркова. В цьому випадку його може чекати термін до семи років позбавлення волі. Непрямим підтвердженням такої версії може бути звернення Держдуми Росії з приводу затримання екс-депутата. Там вже назвали цю ситуацію «помстою української влади за проросійську позицію». Держдума вимагає від України якнайшвидшого звільнення екс-депутата Верховної Ради Ігоря Маркова, так як вважає його ні в чому не винним, а звинувачення необґрунтованими і має намір тримати на контролі ситуацію з його арештом, заявив в четвер глава думського комітету у справах СНД Леонід Слуцький.

«Ми в комітеті, ми в Держдумі будемо тримати ситуацію, пов'язану з Ігорем Марковим, на жорсткому контролі і хочемо ще раз вимагати від влади України якнайшвидшого звільнення Ігоря Маркова у зв'язку з необґрунтованим висновком його під варту. Саме такий ця ситуація бачиться нам у Державній Думі. Ці звинувачення є надуманими, висмоктаними з пальця і неприпустимими... Все говорить про те, що, по суті, це помста влади України політику Маркову у зв'язку, очевидно, з займаної їм відверто проросійської позиції. Комітет у справах СНД висловлює різку незгоду і засудження арешту на Україні екс-депутата Верховної Ради», - сказав Слуцький.

Соратники екс-нардепа також запевняють, що це політичне замовлення, оскільки відразу після арешту прокотилася хвиля арештів і репресій по відношенню до активістів партії «Батьківщина», а також перевірок належать йому медіа та бізнес структур. Зокрема Нацрада по телебаченню і радіомовленню заявив, що має намір відкликати у що належить Маркову телеканалу АТВ ліцензію. Там пояснюють, що в 2009 році власники каналу не повідомили про смерті одного із співвласників і перерозподіл його частки. У АТВ вважають звинувачення надуманими і скаржаться, що останні два дні під їх вікнами збирається все більше міліціонерів.

Також співробітники СБУ почали перевірки інтернет-провайдерів, які ретранслюють відео телеканалу. Четверо з учасників «штурму» Одеської РВВС вже знаходяться в слідчому ізоляторі. Також, за твердженням соратників Маркова готуються арешти його найближчого оточення, - його вагітної дружини Інеси, брата, депутата Одеської міськради від Партії регіонів Олега Маркова, а також депутатів «Батьківщини» в Одеській міськраді Левана Самхарадзе, Ігоря Димитрієва, Сергія Бовбалана і керівника фракції Костянтина Грінченка. На суботу, 26 вересня запланований екстрений з'їзд партії «Батьківщина» після чого прихильники Маркова збиралися провести протестний мітинг біля облдержадміністрації в Одесі. На акцію також збираються приїхати проросійськи налаштовані добровольці з інших регіонів південно-сходу України, зокрема з Криму, Миколаївської області, Харкова. Однак у п'ятницю в три години дня депутата одеської облради держради Олександра Васильєва викликали в РВВС, де повідомили про заборону акції.

Тим не менш, депутат заявив, що відступати не має наміру. В інших регіонах України на проросійських активістів також чинився тиск. «СБУ сьогодні весь вечір обдзвонює різних російських активістів і ненав'язливо цікавиться: "А чи не зібралися ви днями відвідати місто-герой Одесу?" І дуже сильно не рекомендують перетинати кордон Кримської автономії в напрямку Перекопу», заявив голова кримської громадської організації «Наше Право» Сергій Веселовський. На думку прихильників Маркова, політичне замовлення на його відсторонення був зроблений особисто президентом Януковичем і пов'язаний з майбутнім підписанням угоди про асоціацію з ЄС у Вільнюсі.

«Тисячу бійців внутрішніх військ вводити ніхто не буде без найвищої санкції. Інтереси Партії регіонів дуже далекі від пропагованої ними на виборах «російського» політичного вектора і вступу в Митний союз Росії, Білорусії і Казахстану. Це вже відчули всі українські політичні сили, які бажають відновити добросусідські відносини з країнами, на території СНД. Для Партії Регіонів є небезпека втрати цього електорального поля, особливо в умовах маневру на 180 градусів, що вони дозволили собі, заявивши про те, що їм нібито виборець дав мандат на євроінтеграцію», - сказав Олександр Васильєв.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating