Верховна Рада дала Криму час до 12 березня

Верховна Рада прийняла заяву у зв'язку із припиненням дії рішення кримського парламенту про проведення 16 березня загальнокримського референдуму. За це проголосували 255 депутатів при мінімально необхідних 226.

"Верховна Рада України вимагає від Верховної Ради Автономної Республіки Крим негайно переглянути своє рішення від 6 березня 2014 року і привести його у відповідність з Конституцією України і Конституцією Автономної Республіки Крим, затвердженої Законом України від 23 грудня 1998 року. У випадку, якщо вказане рішення до 12 березня 2014 року не буде приведено Верховною Радою Автономної Республіки Крим у відповідність з Конституцією України і Конституцією Автономної Республіки Крим, у Верховній Раді України буде ініційовано питання про дострокове припинення повноважень Верховної Ради Автономної Республіки Крим", - сказано в заяві.

Верховна Рада також звернеться до Венеціанської комісії з приводу рішення кримського парламенту від 6 березня.

Крим, у свою чергу, не має наміру відмовлятися від планів по входженню до складу РФ. Сьогодні, 11 березня, Верховна рада республіки прийняла декларацію незалежності, що наділяє автономію статусом республіки. "Прийнявши декларацію, ми заявили себе як республіку, і вже як республіка входитимемо до складу Росії", — заявив журналістам голова Верховної ради Криму Володимир Костантинов. За його словами, цей документ необхідний для легітимізації входження автономії до складу Росії.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен