Маріуполь погрожує Києву зупинкою металургійних підприємств (ФОТО)

Понад 5 тис. учасників мітингу в Маріуполі Донецької області зажадали проведення референдуму і звільнення "народного губернатора" Павла Губарева. Люди зібралися в драмтеатру, після чого пройшли ходою до пам'ятника Леніну з гаслами "Фашизм не пройдет!", "Маріуполь, вставай!", "НАТО - ні!", "Свободу Губареву!", "Росія за нас!".

Перед присутніми виступили ті, хто разом з Губаревим брав участь у штурмі Донецької облдержадміністрації. Активіст, що назвався Антоном, розповів, що насправді жодного силового захвату не було, натовп увійшов до приміщень мирно, а міліція їм не перешкоджала. За словами учасників мітингу, на підприємствах з ними ведуть бесіди з вимогою припинити мітинги.

Мітингувальники закликали городян влаштувати в Маріуполі короткострокові страйки. «Ці столичні загарбники повинні пам'ятати, який пам'ятник стоїть на в'їзді до нашого міста - легендарному Макару Мазаю. У роки фашистської окупації він відмовився співробітничати з німцями і не виплавив для них ні тонни стали, за що і був знищений! Це приклад для всіх нас, як треба поступати з ворогами! Олігархи повинні знати, що ми не раби і на них працюватимемо до тих пір, поки всі наші вимоги не будуть почуті», - говорили у виступах.

У резолюції мітингу активісти висловили вимогу повернути найкрупніші підприємства в місті - металургійні комбінати ім. Ілліча, "Азовсталь", концерн "Азовмаш" у власність держави, відродити Азовське морське пароплавство і маріупольську кондитерську фабрику. Також прозвучали вимоги заборонити націоналістичні організації, провести референдум, звільнити народного губернатора Павла Губарева, а також провести дострокові вибори до парламенту. У випадку, якщо вимоги мітингу не будуть виконані, жителі погрожують взятися до радикальніших дій, зокрема, зупинити металургійні підприємства.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating