У відносинах Газпрому і Нафтогазу виник транзитний криза

Борги України за поставки російського газу створюють передумови виникнення новой транзитной кризи.

«Сьогодні, 7 березня, був крайній термін оплати лютневих поставок газу в Україну. Платежів у рахунок оплати боргу "Газпром" не отримав. З урахуванням знижки, яка діє в першому кварталі, прострочена заборгованість значно збільшилася і склала 1 мільярд 890 мільйонів доларів», - заявив глава «Газпрому» Олексій Міллер, передає Інтерфакс-Україна.

«Фактично це означає, що Україна припинила платити за газ. Це повністю суперечить положенням контракту та міжнародної торговельної практики. Ми зі свого боку завжди виконували і будемо виконувати наші контрактні зобов'язання. Але ми не можемо поставляти газ безкоштовно. Або Україна гасить заборгованість і оплачує поточні поставки, або з'являється ризик повернутися в ситуацію початку 2009 року. Про який складається положенні справ інформуватимемо уряд Російської Федерації», - сказав Міллер.

Подібна ситуація з оплатою виникла вперше за останні 5 років в історії російсько-українських відносин. Вона нагадує транзитний криза початку 2009 року, коли протягом 20 днів країни Європи були відрізані від постачань російського газу.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating