В Одесі школярам забороняють говорити російською мовою

В Одесі голова обласної організації Національної спілки письменників України Сергій Дмитрієв заборонив учням старших класів говорити російською мовою.

Як повідомляє Таймер, про інцидент, який стався під час підготовки школярів до олімпіади з української мови, повідомили батьки однієї з учениць одеської шкіл. Вони ж зробили аудіозапис висловлювань Сергія Дмитрієва.

Так, у перерві Дмитрієв почув, як діти спілкуються між собою російською мовою, і почав їх соромити: «У вас що, українську мову лише для змагань? Я не розумію, як кращі учні області і міста, які збираються їхати на завершальний етап олімпіади, розмовляють між собою по-російськи? Ви вважаєте українську мову другосортною?».

При цьому глава місцевої Спілки письменників зазначив, що при такому положенні справ школярі не зможуть перемогти на олімпіаді, і що ті, хто говорить російською мовою, не може вважатися патріотом.

«Треба ще добре подумати, як люди, що говорять по-російськи, можуть боротися за нагороди на олімпіаді. Де ваш патріотизм? Більше того, вони зараз намагаються розколоти країну, а ви на їх мові розмовляєте. Чи не соромно? У людини, яка говорить російською, патріотизму немає», - сказав Дмитрієв.

У свою чергу, обурені батьки заявили, що це «не підготовка до олімпіади, а політична агітація і спекуляція на ситуації в країні», і що збираються обраться в прокуратуру. Олімпіаду з української мови сім'я вирішила бойкотувати.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating