Сашу Білого оголошено в міжнародний розшук

Слідчі в Росії порушили кримінальну справу проти відомого українського націоналіста Олександра Музичка ( "Саша Білий" ) про бандитизм і створення озюроэного злочинного угрупування. Його звинувачують у масових вбивствах російських військових у Чечні в 1994-2000 роках.

« Музичко по-звірячому катував полонених військовослужбовців російських федеральних сил, після чого вбивав. Всього за вказаний період Музичко особисто катував, а потім скоїв вбивство не менше 20 полонених військовослужбовців федеральних сил, вимагаючи потрібну для нього інформацію", - цитує РИА Новости офіційного представника СК РФ Володимира Маркіна.

Під час тортур він ламав пальці рук офіцерам, виколював їм очі різними предметами, плоскогубцями виривав їм нігті і зуби, деяким перерізав ножем горло, деяких розстрілював, вважає СК РФ. "Тим самим, своїми діями він показував іншим свою ненависть до російських військовослужбовцыв", - стверджує Маркін.

Підставою для порушення справи послужили дані, отримані в ході розслідування зіткнення бойовиків під керівництвом Шаміля Басаєва і Хаттаба з псковськими десантниками в районі чеченського села Улус- Керт в 2000 році.

Маркін додав, що був допитаний ще один учасник ОЗГ, він повідомив і про інші злочини, скоєні Музичко та членами націоналістичної організації "Українська національна асамблея - Українська народна самооборона" (УНА - УНСО), щодо російських військовослужбовців у Чечні в 1994-2000 роках.

"У ході проведених опознаний по фотографіях він упізнав Музичко як особа, яка брала спільно з ним участь у бойових діях на території Чеченської Республіки на стороні бойовиків", - сказав Маркін.

"Сьомого березня 2014 року у відношенні Музичко винесено постанову про притягнення його як обвинуваченого, і він оголошений у міжнародний розшук, в Ессентуцький міський суд Ставропольського краю направлено клопотання про обрання щодо нього запобіжного заходу у вигляді взяття під варту. Розслідування по кримінальній справі триває", - підсумував Маркіян.

 

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating