Обама і Меркель готові до двосторонніх переговорів між Москвою і Києвом

Президент США Барак Обама і канцлер Німеччини Ангела Меркель вважають важливим для деескалації ситуації на Україні ініціювати прямі переговори між Києвом і Москвою. Про їх чергову телефонну розмову повідомив Білий дім.

"Лідери двох країн висловили серйозну стурбованість з приводу порушення Росією суверенітету і територіальної цілісності України і дійшли згоди, що необхідна деескалація ситуації, в тому числі за допомогою розміщення міжнародних спостерігачів, а також ініціювання прямих переговорів між Росією і Україною", - йдеться в заяві Білого дому.

Обама і Меркель також висловилися за те, щоб "продовжити надавати підтримку уряду України", який, за словами Білого дому, "намагається стабілізувати свою економіку і готується до проведення виборів у травні" нинішнього року.

У вівторок  4 березня, президент Росії Володимир Путін, відповідаючи на запитання журналістів у себе в резиденції Ново- Огарьово, підкреслив, що вважає те, що трапилося в Києві " антиконституційним переворотом і збройним захопленням влади". Путін, як і раніше, вважає Януковича легітимним президентом України, оскільки не було проведено легітимної процедури його відсторонення.

Торкаючись різкої реакції Заходу з приводу позиції Росії, Путін нагадав, що дії РФ засновані на нормах міжнародного права і двосторонніх зобов'язаннях.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен