У Харкові демонтували наметове містечко захисників пам'ятника Леніна (доповнено, ФОТО)

В Харкові комунальні служби демонтували наметове містечко захисників пам'ятника Леніна. Самі захисники не заперечували проти демонтажу. За їх словами, основне завдання виконане — питання знесення пам'ятника зняте з порядку денного, а якщо будуть ще посягання, вони готові знову зібратися.

У другій половині дня із захисниками пам'ятника зустрівся харківський мер Геннадій Кернес.

«Я оцінив всі обставини. Дні хвилювання і тривоги вже пройшли. Пам'ятник стоятиме на своєму місці. Я, як міський голова, не дозволю його знести або перенести. А наметові містечка – це на вилазці. Я не хочу жодних майданів в місті. Я хочу, щоб люди спокійно жили, любили, дружили», – сказав він.

«Я пояснив людям, що конфлікти мають бути завершені і ми повинні прибрати всі майданчики для цих конфліктів. Ми зобов'язані зараз привести територію біля пам'ятника Леніну в належний стан. Я вважаю, що харків'яни чітко показали, що у будь-який момент готові стати на захист історичних цінностей», – додав мер.

Також він заявив, що не перешкоджатиме мирним мітингам і зборам, а також призвав як активістів Євромайдану, так і його противників утриматися від всіляких радикальних закликів.

Як повідомлялося раніше, мітинг Євромайдану з вимогою знести або демонтувати пам'ятник пройшов увечері 22 лютого, після з'їзду депутатів всіх рівнів, ініційованого «Українським фронтом». Вранці 23 лютого на площі Свободи виникли два безстрокові пікети — один прибічників Євромайдану біля і всередині приміщення Харківської облдержадміністрації, другої захисників Леніна і проросійських сил біля пам'ятника Леніна.

До 1 березня щодня вечорами обидві сторони проводили мітинги, які незважаючина напружену ситуацію, не закінчувалися силовими зіткненнями.

1 березня після багатотисячного мітингу Антимайдану на площі Свободи ряд активістів штурмували ХОДА і витіснили звідти активістів Євромайдану. В результаті штурму постраждали більше 100 осіб.

 

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен