Не розумію, з якою метою захоплювалися адміністративні будівлі — Чернов

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов під час спілкування з представниками ЗМІ висловив свою незгоду з методами і способами боротьби, які призвели до розгрому Будинку рад.

«Думаю, що можна було цього уникнути, якби був присутній здоровий глузд у тих, хто приводив людей в адміністративні будівлі, порушуючи чине законодавство. Я це говорив і можу повторити ще раз: не бачу сенсу і не розумію, з якою метою захоплювалися адміністративні будівлі. Чимало хто виправдовує ці дії. Для мене вони незрозумілі», - підкреслив Сергій Чернов.

«Мирний мітинг? Будь ласка. Висловлювання своєї точки зору? Немає проблем. Але жити тиждень на підлозі у приміщенні, яке повинно забезпечувати життєдіяльність Харківської області... Надіти на переважно молодих людей каски, дати їм зброю, щити, маски... Що ми хотіли отримати від цієї ситуації? Той, хто спровокував її, повинен нести за неї відповідальність. Якщо ми живемо в правовій державі, якщо ми поважаємо Конституцію і закони України», - висловив свою думку керівник найвищого представницького органу в регіоні.

Сергій Чернов висловив жаль у зв'язку з тим, що серед постраждалих були також неповнолітні: «Дуже шкода, що для цих провокацій були залучені наші діти. Серед постраждалих - шестеро неповнолітніх, двоє з них у віці 14-15 років. Ставлю запитання: де їх батьки; чому ці діти не ходили до школи; чому батьки допустили, щоб в лютому їхні діти спали на холодній підлозі в антисанітарних умовах?.. Яке майбутнє обіцяли цим молодим людям ті, хто їх сюди привів? І чи можна ціною таких жертв і випробувань домогтися чогось у суспільстві, посіяти добро і справедливість?»

Кажучи про методи, які мають бути основою у врегулюванні конфліктів, Сергій Чернов зазначив: «Державні проблеми можуть вирішуватися виключно людьми, які наділені повноваженнями, політичними елітами, за столом переговорів. Я впевнений, якщо розсудливі люди сідають за стіл переговорів, вони завжди досягнуть компромісу і знайдуть правильне рішення. Якщо, звісно, вони хочуть домовитися. Зараз говорю про Харківську область: тут завжди переважав здоровий глузд. Харківщина в змозі вирішувати всі питання самостійно. Для цього є політична воля і необхідна кількість людей, які несуть відповідальність за благополуччя нашого краю».

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating