Лідер меджлісу назвав умови проведення Всекримського референдуму

Головною умовою Всекримського референдуму про статус Криму, провести який вирішив кримський парламенту, є проведення опитування тільки в різних національних групах окремо - серед росіян, українців і кримських татар.

Про це заявив голова меджлісу кримськотатарського народу, депутат ВР АРК Рефат Чубаров на брифінгу в Сімферополі.

«Ви самі розумієте, наскільки легітимними будуть результати референдуму, проведеного під дулами автоматів. Референдум - спосіиб, не передбачений законом», - заявив Рефат Чубаров.

Однак він зазначив, якщо все ж серед жителів автономії буде розуміння того, що без референдуму не обійтися, то необхідно обговорити і забезпечити його правова підстава.

«Якщо нам видається, що через референдум ми зможемо об'єднати устремління всього кримського співтовариства, я думаю, що він повинен проходити в один день, але роздільно як мінімум у трьох спільнотах: кримськотатарською, російською та українською. Якщо співпаде відповідь на одне питання в трьох етнічних соціумах, - значить, це буде вибір всього кримського співтовариства. Якщо відповіді не співпадуть, це буде вибір однієї або декількох частин кримського співтовариства. Таким чином, об'єднання волі кримчан не буде досягнуто», - пояснив лідер меджлісу.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен